Wiele działo się 5 września w Pruchniku. Przede wszystkim odbył się piknik familijny „Rodzina w Ogrodzie”. W trakcie jego trwania oddano do użytku nowo powstały ogród botaniczny, a spotkanie było też okazją do przeprowadzenia akcji „Czytanie w Plenerze”.
Ogród botaniczny powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej. Na 8- arowej działce utworzono zielone, pełne drzew, krzewów, krzewinek, roślin zielonych oraz ziół miejsce rekreacji i wypoczynku, ale też nauki. Pośród zieleńców postawiono altanę, wytyczono wygodne ścieżki i wyposażono je w elementy małej architektury. 5 września tę nową przestrzeń[paywall] oficjalnie otwarto, poświęcono, a nawet nadano jej imię.
Poza tymi gwoździami programu organizatorzy przygotowali szereg drobniejszych atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, warsztaty malarskie, konkurencje sportowe, miasteczko dmuchańców i fotobudka czy pokazy „Z robotem na ty”, aikido, zumbę, Ninja Kids Academy.
Oczywiście nie zabrakło małego co nieco, a więc waty cukrowej, gofrów, ciast i ciasteczek, a nawet grochówki i kiełbasek z grilla.
Wśród obecnych gości wymienić należy Stanisława Kłopota, starostę jarosławskiego wraz z wicestarostą Mariuszem Trojakiem, st. kpt. Pawła Szkołę, zastępcę komendanta powiatowego PSP w Jarosławiu, burmistrza Pruchnika Wacława Szkołę, tutejszych radnych, dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu gminy, przedstawicieli gminnych jednostek organizacyjnych i instytucji, a do grona honorowych gości zaliczyć rodzinę śp. Krystyny Sowińskiej – Barbarę Kieferling i Elżbietę Drostek, obie przybyłe z małżonkami.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz KGW z Pruchnika Górnego. Imprezę zabezpieczali strażacy z OSP Pruchnik I.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze