Choć termin wypłaty zasiłku rodzinnego, dla niektórych jedynego źródła utrzymania, minął 30 listopada br., aż 340 osób z terenu gminy Radymno 1 grudnia br. miało puste konta. Nie mogły odebrać pieniędzy także w kasie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radymnie i bynajmniej nie przez brak środków finansowych na koncie placówki. Niestety, to nie pierwsza tego typu wpadka radymniańskiego GOPS-u.
Z różnych finansowych form wsparcia w radymniańskim Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej korzysta około tysiąca osób z terenu gminy Radymno. Termin składania wniosków o przyznanie zasiłku rodzinnego upłynął 30 września br. Kto do tego czasu złożył w GOPS-ie wszystkie wymagane dokumenty, pieniądze powinien otrzymać (tak wynika z ustawy) najpóźniej do 30 listopada br. 660 osób środki otrzymało, 340 osób zarówno spod bankomatów, jak i kasy ośrodka musiało odejść z kwitkiem[paywall].
– Powiem szczerze, nikt nie robi nam żadnej łaski, wypłacając zasiłek w ustawowym terminie. Nikt nas nie powiadomił, że będzie jakieś spóźnienie. W zasadzie powinniśmy dostać jakieś odsetki, a kiedy przyjdziemy do GOPS-u, przedłożą nam pisma do podpisania z wcześniejszą datą. Tak jak to miało miejsce już kilka razy. Czy tak powinno być? Wydaje mi się, że nie. Ktoś czeka na te pieniądze, bo bywa, że to jedyne źródło utrzymania. Co mam powiedzieć dzieciom? Że nie będą dzisiaj jadły, bo nie mam pieniędzy? Poszliśmy grupą do ośrodka, a pani kierowniczka powiedziała, że wszystko przez zmiany kadrowe. Nowi dopiero się uczą i stąd opóźnienie. A czy oni nie przewidzieli, że do takiej sytuacji może dojść? – denerwuje się jedna z mieszkanek gminy Radymno.
GOPS w Radymnie obecnie rozpoczął wypłę zasiłków rodzinnych za okres od listopada 2016 r. do października 2017 r.– Za wypłatę zasiłków odpowiedzialne w naszym ośrodku były trzy osoby. Były, bo cała trójka przebywa obecnie na chorobowym. I to na dłuższym. W trybie pilnym musieliśmy zatrudnić trzy nowe osoby, które jednak zmuszeni byliśmy najpierw przeszkolić. To trwało. Wciąż się zresztą szkolą – tłumaczy kierownik GOPS w Radymnie Danuta Mikołajek. – Pieniądze z 500+ wypłaciliśmy wszystkim, natomiast pojawił się problem z wypłatą zasiłków rodzinnych. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale część osób, które złożyły wnioski przed 30 września, miało niekompletne dokumenty. Musieliśmy więc je zweryfikować. Już czwarty tydzień codziennie siedzimy w pracy do godziny 18. Od połowy listopada cały czas wypłacamy pieniądze, ale nie da się od razu wszystkim. Przepraszamy za utrudnienia, ale to nie nasza wina. Rozumiemy te osoby, bo niektóre z nich są bez dochodu. Ostateczny termin wypłaty to 20 grudnia, ale zrobimy wszystko, aby wypłacić pieniądze znacznie wcześniej – zapewniła kierownik D. Mikołajek.
O problemie wie również wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. – Wiem i przepraszam za zaistniałe trudności. Zdaję sobie sprawę, że wydarzyło się to nie pierwszy raz , ale jesteśmy na etapie takiego przeorganizowania kadrowego w GOPS-ie, aby taki incydent się już więcej nie powtórzył – podsumował B. Szylar.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.krau, czy ty możesz "wsiąść" ( jak byś nie wiedział to powinno byś wziąć ) się za naukę ortografii?
Pasożyty nie dostały papu. Aj waj, dobra zmiana!
Aha, przepraszam oczywiście wszystkich, którzy nie są pasożytami :)
dowcipnisiu skoro DZIECKO to Pasożyt to jeśli je posiadasz ,z góry im współczuję takiego ojca!!! PS zasiłek rodzinny jest przyznawany dla dzieci a nie ich rodziców pajacu!
Juka brava popieram i to jest chore zasiłek?? Do roboty a nie na zasiłku szlag człowieka trafia że musi zapierda**** żeby inni mieli zasiłki wgl mi nie żal do roboty a później płaczcie wielu rolników nie dostaje ani grosza na dzieci ponieważ dochód przekracza a nie raz nie mają co do garnka włożyć i pomimo uczciwej pracy budują gorzej niż ci co na zasiłkach nie pozdrawiam !
nic sie nie stalo
Nie sądzę, by tak nieznaczne uchybienie pozbawiło kogokolwiek nagrody rocznej. Zresztą, to nie była ich wina... A KOGO DO JASNEJ ANIELKI? I guzik mnie obchodzi ile osób jest chorych. Kierownik też może wsiąść się do roboty...
krau, czy ty możesz "wsiąść" ( jak byś nie wiedział to powinno byś wziąć ) się za naukę ortografii?