Niedawno w Galerii Sztuki Współczesnej otwarto bardzo nietypową wystawę, na której pokazano 346 prac 96 autorów.
Wystawa była efektem rocznej pracy twórczej dzieci uczestniczących w programie „Spotkania ze sztuką”, realizowanym w Centrum Edukacji Plastycznej Dzieci i Młodzieży, działającym przy Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.
Tegoroczny pokaz był już siódmym od czasu, kiedy z inicjatywy Małgorzaty Banickiej dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 11 zaczęły uczestniczyć w warsztatach plastycznych. W kolejnych latach dołączyli do nich uczniowie ze szkoły nr 1 i nr 4 oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przemyślu. Przez cały rok dzieci pod okiem fachowców poznają różne formy malarstwa, rysunek, grafikę, witraż i techniki mieszane i na koniec pokazują swoje prace w „prawdziwej” galerii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze