W piątek, 13 marca, funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku, jarosławscy kryminalni, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz strażacy prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze 37-letniego mieszkańca gminy Rokietnica. Mężczyzna ostatni raz widziany był 18 stycznia i od tego dnia nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.
Policjanci sprawdzali każdy trop, który mógłby przyczynić się do odnalezienia mężczyzny. Rozpytywali m.in. mieszkańców okolicznych miejscowości i zapoznawali ich z rysopisem zaginionego mężczyzny.
„Podczas piątkowych działań, funkcjonariusze przeczesywali kompleksy leśne oraz pola. Sprawdzali też studnie oraz opuszczone budynki. W działaniach wykorzystano m.in. quady i drony. Poszukiwania trwały do późnych godzin popołudniowych”
– przekazała jarosławska komenda. Przełom w sprawie nastąpił w niedzielę, 15 marca, tuż po północy. Jak poinformowały służby, jedna z mieszkanek Pruchnika rozpoznała mężczyznę na podstawie zdjęć opublikowanych w Internecie i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Ta wiadomość okazała się strzałem w dziesiątkę. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i odnaleźli 37-latka.
„Mężczyzna przebywał na terenie Pruchnika. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W rozmowie z policjantami oświadczył, że w ostatnim czasie mieszkał w lesie pomiędzy Wolą Węgierską, a Heluszem, w ziemiance, z której sporadycznie wychodził”
– dodała KPP w Jarosławiu. 37-latek został przekazany pod opiekę rodziny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze