Reklama

5 ofiar śmiertelnych na obwodnicy Jarosławia

08/03/2016 17:00

Obwodnica Jarosławia stała się najniebezpieczniejszą drogą w mieście. Od czasu jej otwarcia pod koniec 2012 r. zginęło na niej pięć osób i doszło do 56 kolizji. Ostatnio śmierć czeka w tym samym miejscu. W okolicy 4 kilometra drogi, licząc od strony Rzeszowa.

– Na obwodnicy doszło do poważnych wypadków. Chciałbym, byśmy wyciągnęli wnioski i ustalili, czy jesteśmy w stanie coś zrobić, żeby zabezpieczyć się w przyszłości przed takimi zdarzeniami. Chodzi przecież o życie i zdrowie naszych mieszkańców. Kolejny problem to[paywall] ostatnie zdarzenia drogowe na ulicy Pełkińskiej. Musimy przeanalizować, czy były one związane ze stanem drogi. Ze strony mieszkańców takie głosy padają – apelował do przedstawicieli policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad burmistrz Waldemar Paluch na spotkaniu poświęconemu poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Wcześniej policjanci z jarosławskiej drogówki oraz służby drogowe przeprowadzili wizję lokalną obwodnicy ze szczególnym zwróceniem uwagi na najniebezpieczniejsze miejsca. Wnioski już trafiły do GDDKiA.  


fot.zbiory własne
Rok później, 25 lutego br. Ginie 34-letni kierowca audi.

Reklama

Spodziewajmy się ograniczeń

Z policyjnych ustaleń wynika, że na około 100-metrowym odcinku od czwartego kilometra obwodnicy wskazane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Jest to łuk drogi za[paywall] wiaduktem na ul. Okrzei w stronę Rzeszowa. Za nim aż do ronda z ul. Krakowską jest prosty odcinek obwodnicy. Na tym zakręcie zginęły ostatnio trzy osoby.

W propozycjach jest wprowadzenie podwójnej linii ciągłej zabraniającej wyprzedzania. Skutecznym rozwiązaniem może być też znak ograniczający prędkość na tym odcinku do 70 km/h. – Może występuje jakiś czynnik, na przykład związany z ekranami, który nie był znany w momencie projektowania, a wpływa na poziom bezpieczeństwa. Zlecimy niezwłocznie ponowne sprawdzenie drogi obwodowej pod kątem poziomego i pionowego oznakowania. O wynikach i wnioskach poinformujemy – zapewniał na spotkaniu Jerzy Lechwacki z GDDKiA.

Więcej patroli

Według zapewnień policji obwodnica jest systematycznie patrolowana. Można spotkać oznakowane radiowozy, są też patrole nieoznakowane. Jak zapewniają, nie dochodzi na niej do zbyt częstych przekroczeń prędkości. Zwracają jednak uwagę, że na całej długości obwodnicy nie ma bezpiecznego miejsca do ustawienia patrolu i zatrzymywania łamiących przepisy kierowców. Policja zapewnia, że jest gotowa kierować więcej patroli na obwodnicę. Proponuje też ograniczenie prędkości do 70 km/h w newralgicznych miejscach.    

Reklama

Pod kątem bezpieczeństwa sprawdzany był również odcinek ul. Pełkińskiej. Z punktu widzenia policji stan nawierzchni drogi i chodnika nie przyczynił się do kolizji. Nie ma tam zagrożeń w postaci źle osadzonej studzienki czy podobnych. W tym przypadku winy należy szukać bardziej u kierowców. Nie wszystkie śmiertelne wypadki na obwodnicy mają związek z jej oznakowaniem. Z pięciu osób, które na niej zginęły, śmierć jednej spowodowało nieoczekiwane pogorszenie stanu zdrowia. 


fot.UM Jarosław
Należy się spodziewać ograniczeń na niebezpiecznym odcinku obwodnicy. Tak wynika ze spotkania zorganizowanego przez burmistrza Jarosławia.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rodowity - niezalogowany 2016-03-08 18:23:59

    Ktoś kto projektował pasy poziome na tej obwodnicy powinien pójść siedzieć. Jak można malować linie przerwane na łuku drogi gdzie jest niedostateczna widoczność pojazdów jadących z naprzeciwka? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ello - niezalogowany 2016-03-08 18:55:54

    Jesy tak jak piszesz Powinni cos z tym zrobic Niebezpieczns trasa Linia przerywana na luku 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kierowca - niezalogowany 2016-03-08 19:14:32

    Do rodowity. Słuchaj przyjacielu co ma linia do wypadków bo już słyszałem wiele pretensji do tej linii. Przecież nikt nie każe Ci wyprzedzać na zakręcie. Ty jak chcesz wyprzedzić to nie patrzysz czy jedzie coś z naprzeciwka tylko patrzysz jaka jest linia? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama