Szefowie Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego „Róża Wiatrów” z Przemyśla Agnieszka Kowaliw i Jacek Podwyszyński w towarzystwie swoich podopiecznych odebrali symboliczny czek na kwotę 5 tys. zł za zwycięstwo w konkursie organizowanym przez sieć Tesco pod hasłem „Decydujesz, pomagamy”. Otrzymali ponad 22 tys. głosów.
Program, którego organizatorem jest firma Tesco Polska, a partnerem strategicznym oraz fundatorem grantów Fundacja Tesco Dzieciom, zorganizowany został już po raz drugi. Ma wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich – decyzją klientów Tesco – zostaje przyznany jeden grant w kwocie 5 tys. zł na realizację lokalnej inicjatywy[paywall]. Klienci sklepów tej sieci za każde dokonane zakupy otrzymywali żeton, który wrzucali do oznaczonej urny, oddając w ten sposób głos na jeden z trzech projektów. Druga edycja rozpoczęła się 2 stycznia i trwała do połowy kwietnia 2017 br.
W Przemyślu (mikroregion nr 145) wystartowały trzy projekty. Autorem pierwszego, pod tytułem „Żeglarstwo bez granic”, było Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” Drugi projekt, pod hasłem „ ... i znowu mural”, zgłosił przemyski oddział Związku Ukraińców w Polsce (jego efektem miało być stworzenie grupy polsko-ukraińskiej, która nie tylko wspólnie latem przygotuje i namaluje mural, ale będzie razem pracowała i wymyślała działania mające na celu poprawę polsko-ukraińskich relacji w Przemyślu). Trzeci, pod tytułem „Od A do Z – Aktywni, Bezpieczni, Zdrowi”, był inicjatywą Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich „Szansa” w Birczy (celem działań była poprawa stanu zdrowia młodzieży, dzieci i osób niepełnosprawnych, uświadomienie roli prawidłowego odżywiania się i aktywnego trybu życia).
„Żeglarstwo bez barier” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży pragnących poznać smak żeglarstwa i żeglarskiej przygody. – Pracujemy jako wolontariusze i mamy ograniczone możliwości, aby pozyskać pieniądze na działalność. Wygrana daje nam szansę, aby realizować nasze marzenia, czyli propagować żeglarstwo wśród dzieci – powiedziała A. Kowaliw.
– W tym roku za te pieniądze organizujemy dla dzieci wyjazd na Niebieską Szkołę nad Solinę. Pierwsza grupa wyjeżdża już 8 czerwca i będą to dzieci głuchonieme ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2 i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z ośrodka przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II. W planach mamy organizację szkółki żeglarskiej, w której będziemy szkolić na lekkich łódkach typu „Optymist” w podprzemyskim Ostrowie oraz trzy rejsy bałtyckie. Marzymy o prowadzeniu szkółki dla dorosłych – dodał J. Podwyszyński.
Nagrodę przedstawiciele stowarzyszenia odebrali z rąk menadżera sklepu Tesco przy ul. Lwowskiej w Przemyślu Teresy Waliłko oraz sekretarza miasta Przemyśla Dariusza Łapy.
– Każda z edycji programu cieszyła się wielkim zainteresowaniem klientów i stowarzyszeń uczestniczących w programie. Nagrodzonych zostało 145 projektów, każdy kwotą pięciu tysięcy złotych. Oczywiście nie spoczywamy na laurach. Kolejna edycja rusza niebawem. Już teraz można zgłaszać nowe projekty. Głosowanie rozpocznie się w październiku – powiedziała T. Waliłko.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze