Reklama

50 – 60 lat razem: miłość, zaufanie i przywiązanie to fundament małżeństwa

– 50 lat temu, zawierając związek małżeński, ślubowaliście, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było szczęśliwe i trwałe. I przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście pomimo różnych przeciwności losu – tym słowami do 17 par małżeńskich z gminy Narol zwróciła się kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu Anna Sikora.

Uroczystość Złotych Godów, podczas której wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, odbyła się w restauracji „Pałacowa” w Narolu. W tym roku prezydent RP Andrzej Duda odznaczył 17 par z terenu gminy, które w związku małżeńskim wytrwały co najmniej 50 lat. Wśród jubilatów była także para, która wspólnie przeżyła 60 lat, świętując w tym roku Diamentowe Gody!

– Złote Gody –nie każdemu dane jest tej radosnej chwili doczekać. I choć droga do nich nie zawsze bywa złotymi nićmi utkana, to wy, szacowni jubilaci, nie tylko mieliście szczęście tych lat doczekać, ale i cieszyć się dużą i kochającą rodziną – powiedział burmistrz Narola Stanisław Woś. Kierownik narolskiego USC A. Sikora dodała: – Jaką piękną rzeczą jest kochać i być kochanym. Z pewnością w ciągu tych długich lat w waszych związkach były zarówno chwile radosne i piękne, ale także smutne i przykre, które wymagały wyrozumiałości i cierpliwości dla partnera.

Reklama
A. Sikora, S. Woś i przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Krzysztof Szawara wręczyli medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Po części oficjalnej specjalnie dla jubilatów wystąpił zespół dziecięcy z GOK w Narolu. Było też  tradycyjne Sto lat, serdeczne życzenia, toast i pamiątkowe zdjęcia. A na koniec poczęstunek przy muzyce zespołu „Salsa”.

Nagrodzeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”

60-lecie: Stefania i Michał Wielgoszowie z Kadłubisk.

50-lecie: Maria i Bronisław Bundyrowie z Płazowa, Bronisława i Kazimierz Czerwonkowie z[paywall] Huty Złomy, Zofia i Mieczysław Franusowie z Rudy Różanieckiej, Czesława i Aleksander Hajdukowie z Łówczy, Zofia i Edward Kudybowie z Podlesiny, Helena i Jan Litkowcowie z Huty Złomy, Janina i Józef Łakomy z Łówczy, Róża i Zdzisław Nowiccy z Huty Złomy, Maria i Augustyn Pudełkowie z Chlewisk, Czesława i Emilian Sigłowy z Płazowa, Irena i Tadeusz Sigłowy z Płazowa, Stefania i Mieczysław Słoniec z Podlesiny, Krystyna i Eugeniusz Steczkiewiczowie z Narola Wsi, Zofia i Władysław Swatkowie z Chlewisk, Maria i Mieczysław Wolaninowie z Narola Wsi oraz Krystyna i Jan Wolańczykowie z Narola.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2015-12-17 12:40:41

    Jak tak można?Po 5 latach toż już kazirodzctwo :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    toja - niezalogowany 2015-12-21 08:22:04

    U analfabetów zapewne tak.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama