W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali około 500 fałszywych dokumentów, w tym ponad 50 z nich to fałszywe odciski stempli kontroli granicznej.
Jeden z ostatnich przypadków miał miejsce na granicy w Medyce, gdzie podróżny zgłosił się do kontroli granicznej na wyjazd z Polski. Posiadał ważny ukraiński paszport oraz szwedzką kartę stałego pobytu. Jednak wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziły odciski stempli zamieszczone w paszporcie. Po dokładnej weryfikacji okazało się, że 12 z nich było fałszywych. Wykonano je na wzór stempli z polskich, czeskich, litewskich i słowackich przejść granicznych.
Cudzoziemiec tłumaczył, że chciał „przedłużyć” wizę na podstawie której przebywał w Szwecji. Dlatego zdecydował się na podrobienie odbitek stempli, za które zapłacił 50 euro. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A gdzie się POdział hejter lewadzki Tadeusz ?
A gdzie się POdział hejter lewadzki Tadeusz ?
POjawił się dzisiaj i znowu hejtuje