W piątek, 3 grudnia, przeworski ratusz gościł 4 pary z terenu miasta, które obchodzą w tym roku 50. rocznicę ślubu.
Dla każdej społeczności małżeństwa z tak zacnym stażem jak państwo Krystyna i Ryszard Łuczykowie, Stefania i Bolesław Motykowie, Anna i Stanisław Pawlakowie, Ewa i Jan Szozdowie oraz Maria i Stefan Macowie, stanowią wspaniały wzór do naśladowania.
Każdy wie przecież, jak trudne jest zbudowanie tak trwałej relacji, a nawet[paywall] w takim przypadku udane związki muszą się przecież zmagać z przeciwnościami losu, chorobą i śmiercią. Tym cenniejsze było spotkanie zorganizowane przez przeworski magistrat, mające na celu uhonorowanie par obchodzących złote gody.
Jubilatów podjął burmistrz Przeworska Leszek Kisiel oraz kierownik USC Robert Dybaś. Niestety Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, udekorować osobiście mogli tylko cztery pary – w imieniu państwa Marii i Stefana Maców w uroczystościach wzięła udział ich córka.
Jak zwykle przy tej okazji nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, okraszonych drobnymi upominkami, a przede wszystkim pięknymi bukietami kwiatów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze