Reklama

50 lat razem! Małżonkowie nagrodzeni odznaczeniem prezydenta RP

06/04/2018 13:00

W dobie łatwych rozwodów tego typu dokonania trzeba odnotować. Państwo Kazimiera i Marian Bębnowie oraz państwo Jadwiga i Stefan Rydzikowie przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Z tej okazji otrzymali w przeworskim ratuszu odznaczenia prezydenta RP.

Pani Kazimiera to były pracownik przeworskiego magistratu, jej mąż – pan Marian – jest emerytowanym policjantem. Mają dwójkę dzieci oraz trójkę wnucząt. Z kolei pani Jadwiga  pracowała w Zakładach Metalowych w Przeworsku, a pan Stefan w przeworskiej cukrowni. Wychowali wspólnie trójkę dzieci i doczekali się tyleż samo wnucząt.

Uroczystość odznaczenia obu par okolicznościowymi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanymi przez prezydenta RP, odbyła się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w przeworskim ratuszu. Wyróżnienia przyznane w dowód uznania za wytrwanie w zobowiązaniu złożonym sobie nawzajem pół wieku temu wręczył dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Kisiel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogusław Duliban. Uroczystość miała podniosły, choć kameralny charakter, a pary otoczone wianuszkiem najbliższych z nostalgią wspominały dawne czasy. Nie obyło się bez emocji i wzruszeń. Państwu Bębnom i państwu Rydzikom życzymy przede wszystkim zdrowia i kolejnych przeżytych wspólnie lat
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama