W dobie łatwych rozwodów tego typu dokonania trzeba odnotować. Państwo Kazimiera i Marian Bębnowie oraz państwo Jadwiga i Stefan Rydzikowie przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Z tej okazji otrzymali w przeworskim ratuszu odznaczenia prezydenta RP.
Pani Kazimiera to były pracownik przeworskiego magistratu, jej mąż – pan Marian – jest emerytowanym policjantem. Mają dwójkę dzieci oraz trójkę wnucząt. Z kolei pani Jadwiga pracowała w Zakładach Metalowych w Przeworsku, a pan Stefan w przeworskiej cukrowni. Wychowali wspólnie trójkę dzieci i doczekali się tyleż samo wnucząt.
Uroczystość odznaczenia obu par okolicznościowymi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanymi przez prezydenta RP, odbyła się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w przeworskim ratuszu. Wyróżnienia przyznane w dowód uznania za wytrwanie w zobowiązaniu złożonym sobie nawzajem pół wieku temu wręczył dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Kisiel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogusław Duliban. Uroczystość miała podniosły, choć kameralny charakter, a pary otoczone wianuszkiem najbliższych z nostalgią wspominały dawne czasy. Nie obyło się bez emocji i wzruszeń. Państwu Bębnom i państwu Rydzikom życzymy przede wszystkim zdrowia i kolejnych przeżytych wspólnie latTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze