Gmina Przeworsk jako jedna z 7 w kraju uzyskała dotację w wysokości 80 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze te pozwolą jej na poszerzenie wachlarza działań prorodzinnych na swoim terenie.
Gmina przystąpiła do konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” i znalazła się w wąskim gronie zwycięzców, którzy otrzymają pieniądze na politykę prorodzinną.
Projekt, który przygotowała, nosi nazwę „Mam tę moc” i wystartuje już w maju. Fundusze przyznanie przez ministerstwo mają szczególne przeznaczenie. Zostaną spożytkowane na działania profilaktyczne i integracyjne. Urząd gminy szykuje dla mieszkańców szereg heppeningów, w tym piknik rodzinny oraz mikołajki. Projekt „Mam tę moc” przewiduje również przeprowadzenie dłuższych warsztatów kreatywnych oraz cykl szkoleń dla nauczycieli i rodziców.
– Od dłuższego czasu zabiegamy o wizerunek gminy społecznie wrażliwej mówi wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec. – Staramy się prowadzić różnorodne działania skierowane do osób samotnych czy niepełnosprawnych. Projekt, który realizujemy, w dużej mierze dotyczy przemocy w rodzinie. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy, pozwoli zrealizować wiele potrzebnych inicjatyw społecznych – informuje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze