Reklama

94 chętnych do podzielenia się cząstką siebie. Akcja zbiórki krwi w Sieteszy

Mimo że pogoda nie dopisała, organizatorzy 9. już akcji zbiórki krwi w Sieteszy mogli liczyć na wspaniały odzew ludzi dobrego serca. Zgłosiło się aż 94 chętnych do podzielenia się cząstką siebie.

W przedostatnią niedzielę sierpnia Klub HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działający przy jednostce OSP w Sieteszy oraz strażacy ochotnicy z Sieteszy kolejny już raz namówili mieszkańców swojej oraz innych miejscowości do udziału w jakże ważnej inicjatywie, której efektem było 31 l 950 ml pozyskanej od dawców krwi. Na apel organizatorów odpowiedziało aż 94 osoby, ale okazało się, że tylko 71 z nich może zostać dawcą. Wśród tej grupy było 3 debiutantów.

– Nie byłoby tej akcji, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, za co z całego serca dziękujemy – podkreślają członkowie „Strażackiej Krwinki”. – Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w kolejnych latach – dodają.

Na długiej liście adresatów podziękowań znaleźli się też burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, który nigdy nie odmawia wsparcia inicjatywy, a także liczne stowarzyszenia i organizacje zarówno z terenu gminy Kańczuga, jak i innych zakątków Podkarpacia, które pozytywnie odpowiedziały na apel organizatorów akcji. Krwiodawców pyszną strawą wsparły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama