Mimo że pogoda nie dopisała, organizatorzy 9. już akcji zbiórki krwi w Sieteszy mogli liczyć na wspaniały odzew ludzi dobrego serca. Zgłosiło się aż 94 chętnych do podzielenia się cząstką siebie.
W przedostatnią niedzielę sierpnia Klub HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działający przy jednostce OSP w Sieteszy oraz strażacy ochotnicy z Sieteszy kolejny już raz namówili mieszkańców swojej oraz innych miejscowości do udziału w jakże ważnej inicjatywie, której efektem było 31 l 950 ml pozyskanej od dawców krwi. Na apel organizatorów odpowiedziało aż 94 osoby, ale okazało się, że tylko 71 z nich może zostać dawcą. Wśród tej grupy było 3 debiutantów.
– Nie byłoby tej akcji, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, za co z całego serca dziękujemy – podkreślają członkowie „Strażackiej Krwinki”. – Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w kolejnych latach – dodają.
Na długiej liście adresatów podziękowań znaleźli się też burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, który nigdy nie odmawia wsparcia inicjatywy, a także liczne stowarzyszenia i organizacje zarówno z terenu gminy Kańczuga, jak i innych zakątków Podkarpacia, które pozytywnie odpowiedziały na apel organizatorów akcji. Krwiodawców pyszną strawą wsparły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze