Podczas przeworskich obchodów Święta Niepodległości delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą „Cud nad Wisłą” i oddały hołd pochodzącemu z Przeworska generałowi brygady Janowi Władysławowi Chmurowiczowi.
Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą św. odprawioną w bazylice pw. Ducha Świętego, podczas której odbyło się ślubowanie kadetów klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku. Następnie uczestnicy przeszli na plac przed miejskim ratuszem. Przy dźwiękach hymnu państwowego[paywall] , wykonanego przez Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Tadeusza Zaręby, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury, wciągnięto na maszt flagę narodową i.
–Patriotyzm jest dziś słowem często przez nas zapominanym i trzeba na nowo przywrócić jego znaczenie. To nie tylko pamięć o ważnych wydarzeniach, o świętach czy rocznicach, ale także praca dla ojczyzny, troska o rodzinę i najbliższych, dbałość o język ojczysty, szacunek dla wartości narodowych i chrześcijańskich. Święto Niepodległości jest świętem wszystkich Polaków, ich rodzin i potomków, tych mieszkających w kraju, ale i tych, którzy z różnych przyczyn przebywają poza jej granicami. Duch patriotyzmu, jak i pamięć o wydarzeniach sprzed wielu lat muszą być stale podtrzymywane. Troska o wartości, które wywalczyli nasi przodkowie, musi być żywa i jednoczyć, nigdy nie może nas dzielić – mówił burmistrz miasta Przeworska Leszek Kisiel.
Po wystąpieniu włodarza Przeworska odbyła się ceremonia złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą „Cud nad Wisłą”. Wśród delegacji znaleźli się przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz województwa, a także organizacji, instytucji, szkół, stowarzyszeń i związków z terenu powiatu przeworskiego. Następnie, przy dźwiękach utworu My, Pierwsza Brygada, odegranego przez Orkiestrę Dętą, uczestnicy przeszli przed budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie umieszczona jest urodzonemu w Przeworsku tablica pamiątkowa poświęcona generałowi brygady Janowi Władysławowi Chmurowiczowi. Tutaj również złożono symboliczne, biało-czerwone wiązanki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Patrzę i oczom nie wierzę - od 1999 roku jesteśmy w NATO a te dwie kobiety trzymają wartę z bronią jaką dysponują bojówkaże z dżungli południowego Kongo, Armia Bangladeszu czy Siły Zbrojne Czadu. Ja pier...e :/
Spokojnie, PISoBOLSZEWIA wszystko to skoryguje i będziemy wolską w ruinie.
Patrzę i oczom nie wierzę - od 1999 roku jesteśmy w NATO a te dwie kobiety trzymają wartę z bronią jaką dysponują bojówkaże z dżungli południowego Kongo, Armia Bangladeszu czy Siły Zbrojne Czadu. Ja pier...e :/
Spokojnie, PISoBOLSZEWIA wszystko to skoryguje i będziemy wolską w ruinie.