Reklama

A jednak! Gimnazja do wycinki

Po kilkunastu tygodniach dyskusji, debat, protestów, proroctw, kreślenia czarnych scenariuszy, szum wokół rewolucyjnych wręcz zmian w oświacie proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na kilka miesięcy ucichł. Niektórzy przypuszczali, że ma to związek z wieloma gimnazjami katolickimi, które musiałby się poddać takim samym zabiegom, jak szkoły publiczne czy prywatne. Inni wieszczyli, że do reformy jednak nie dojdzie.

Minister edukacji Anna Zalewska zadziałała jednak bardzo sprytnie. Decyzję o rewolucji w oświacie ogłosiła w momencie, kiedy nauczyciele szykowali się na wypoczynek lub już byli na wakacjach. Postawiła ich w zasadzie przed faktem dokonanym, informując o likwidacji gimnazjów, powrocie ośmioletniej szkoły powszechnej i czteroletnich liceów. Diametralnie zmienią się programy nauczania. Po raz pierwszy nawet do godziny wychowawczej będzie opracowana podstawa programowa! Tak PiS chce wychowywać nasze dzieci...

Jak wyliczyli przedstawiciele podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego, prawie 850 nauczycieli nie będzie miało po co wracać po wakacjach do szkół. Nie będzie dla nich etatów. Ponad dwa tysiące może się dowiedzieć o braku pełnego etatu. – To dramat! – grzmi prezes Stanisław Kłak.

Reklama

Czynnie swego czasu uczestniczyłem w modelu proponowanym przez PiS. Osiem lat podstawówki, cztery lata liceum i potem, jak ktoś chce, studia. Późniejsze rozdrobnienie i przywołanie do życia gimnazjów podobało mi się tak sobie. Ale to funkcjonowało. Teraz dojdzie do ogromnych zmian kosztem dramatu tysięcy ludzi. A trzeba pamiętać, że nic nie trwa wiecznie. Wszystko się zmienia, rządy także. Co się stanie, jeśli za kilka lat komuś innemu przyjdzie do głowy kolejna oświatowa rewolucja?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    a co nieprawda? - niezalogowany 2016-07-06 08:23:55

    Ale dramat!Przez ostatnie osiem lat POrzednich rządow pracę straciło setki tysięcy osób i dobrze było?Widać,że dobrze bo KODowcy łażą i tęsknią za POj....cami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Janusz - niezalogowany 2016-07-06 11:07:21

    To dobrze ze Gimnazja zostana zlikwidowane i bedzie 8-mio klasowa Szkola Podstawowa. PIS rzadzi i demokracja ma sie dobrze. Nareszcie mamy dobra zmiane. dobrze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    J - niezalogowany 2016-07-06 11:18:49

    Jeszcze przywrócić dawne województwa.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama