Po kilkunastu tygodniach dyskusji, debat, protestów, proroctw, kreślenia czarnych scenariuszy, szum wokół rewolucyjnych wręcz zmian w oświacie proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na kilka miesięcy ucichł. Niektórzy przypuszczali, że ma to związek z wieloma gimnazjami katolickimi, które musiałby się poddać takim samym zabiegom, jak szkoły publiczne czy prywatne. Inni wieszczyli, że do reformy jednak nie dojdzie.
Minister edukacji Anna Zalewska zadziałała jednak bardzo sprytnie. Decyzję o rewolucji w oświacie ogłosiła w momencie, kiedy nauczyciele szykowali się na wypoczynek lub już byli na wakacjach. Postawiła ich w zasadzie przed faktem dokonanym, informując o likwidacji gimnazjów, powrocie ośmioletniej szkoły powszechnej i czteroletnich liceów. Diametralnie zmienią się programy nauczania. Po raz pierwszy nawet do godziny wychowawczej będzie opracowana podstawa programowa! Tak PiS chce wychowywać nasze dzieci...
Jak wyliczyli przedstawiciele podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego, prawie 850 nauczycieli nie będzie miało po co wracać po wakacjach do szkół. Nie będzie dla nich etatów. Ponad dwa tysiące może się dowiedzieć o braku pełnego etatu. – To dramat! – grzmi prezes Stanisław Kłak.
Czynnie swego czasu uczestniczyłem w modelu proponowanym przez PiS. Osiem lat podstawówki, cztery lata liceum i potem, jak ktoś chce, studia. Późniejsze rozdrobnienie i przywołanie do życia gimnazjów podobało mi się tak sobie. Ale to funkcjonowało. Teraz dojdzie do ogromnych zmian kosztem dramatu tysięcy ludzi. A trzeba pamiętać, że nic nie trwa wiecznie. Wszystko się zmienia, rządy także. Co się stanie, jeśli za kilka lat komuś innemu przyjdzie do głowy kolejna oświatowa rewolucja?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale dramat!Przez ostatnie osiem lat POrzednich rządow pracę straciło setki tysięcy osób i dobrze było?Widać,że dobrze bo KODowcy łażą i tęsknią za POj....cami.
To dobrze ze Gimnazja zostana zlikwidowane i bedzie 8-mio klasowa Szkola Podstawowa. PIS rzadzi i demokracja ma sie dobrze. Nareszcie mamy dobra zmiane. dobrze.
Jeszcze przywrócić dawne województwa.....
PISoBOLSZEWICY zawsze wiedzą lepiej. A że niczego innego już nie POtrafią dojna zmiana POstanowiła zabrać się i za ten kierunek.Słuszną linię ma nasza partia :)
Zwłaszcza środkowopomorskie dojna PISoBOLSZEWICKA zmiana miałaby gdzie się paść.
Te gimnazja sa niepoptrzebne. Dobrze ze bedzie szkola podstawowa 8-mio klasowa. Nareszcie Polacy doczekali sie tych zmian.
Mieszają i mieszają. Raz tak raz tak. Najbardziej współczuję rocznikom "przejściowym".
Ale dramat!Przez ostatnie osiem lat POrzednich rządow pracę straciło setki tysięcy osób i dobrze było?Widać,że dobrze bo KODowcy łażą i tęsknią za POj....cami.
To dobrze ze Gimnazja zostana zlikwidowane i bedzie 8-mio klasowa Szkola Podstawowa. PIS rzadzi i demokracja ma sie dobrze. Nareszcie mamy dobra zmiane. dobrze.
Jeszcze przywrócić dawne województwa.....