Absolwent Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu, uczeń klasy czwartej Technikum nr 4 Hubert Nodżak-Pluta w roku szkolnym 2014 – 2015 został najlepszym teleinformatykiem w Polsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Warszawie.
Hubert Nodżak-Pluta w etapie finałowym IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Technik Absolwent Roku”, którego patronem honorowym jest minister edukacji narodowej, zajął pierwsze miejsce w specjalności „technik teleinformatyk” i otrzymał zaszczytny tytuł Super-Technik. Rywalizował z 77 innymi absolwentami i finalistami etapów okręgowych. Po wnikliwej ocenie osiągnięć każdego absolwenta i wziąwszy pod uwagę liczbę zdobytych punktów komisja konkursowa ustaliła kolejność w poszczególnych specjalnościach[paywall]. Choć obecnie Hubert studiuje w Krakowie, 15 lutego br. dyrekcja przemyskiego elektronika otrzymała od organizatorów konkursu oficjalne pisma z gratulacjami i wyrazami uznania potwierdzające sukces byłego ucznia.
– To kolejny sukces edukacyjny i wychowawczy naszej szkoły, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Przypomnę tylko, że Technikum numer 4, w którym uczył się Hubert, wchodzące razem z IV Liceum Ogólnokształcącym w skład Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, w prestiżowym Rankingu Techników 2016 zajęło pierwsze miejsce w Przemyślu, drugie w województwie podkarpackim (na pierwszym uplasowało się Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie – przyp. aut.) i wysokie 23. miejsce w Polsce. Wysokie, bo szkół technicznych w Polsce jest 1817 – powiedział wicedyrektor ZSEiO Wiesław Brud.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratuluję.