Potężne maszyny rolnicze, przedsiębiorcy rolni i producenci środków z branży, panele dyskusyjne i prelekcje oraz rzesze zwiedzających. Tak wyglądały pierwsze w regionie Agro Targi Wschód, połączone I Międzynarodowym Dniem Plantatorów Buraka Cukrowego.
Wystawa rolnicza o międzynarodowym charakterze odbyła się 17 i 18 czerwca na polach w Skołoszowie koło Radymna.
Pomysłodawcą targów skierowanych głównie do mieszkańców Podkarpacia, ale też gości z całego kraju i Ukrainy był Stanisław Sawa, rolnik z gminy Radymno[paywall]. Wspólnie ze Związkiem Plantatorów Buraka Cukrowego i przy wsparciu miejscowego starostwa udało mu się zorganizować ciekawą także dla ludzi niezwiązanych z rolnictwem wystawę, połączoną z wymianą informacji oraz rozmowami dotyczącymi sytuacji na rynku rolnym.
Dla zwiedzających, niekoniecznie związanych z prowadzeniem dużych gospodarstw rolnych, najciekawsze były maszyny rolnicze. Potężne traktory, kombajny i maszyny uprawowe budziły zaciekawienie, a czasami nawet zdziwienie swoimi rozmiarami. Pokazom towarzyszyły stoiska z produktami ekologicznymi, sadzonkami i ozdobami ogrodowymi. Stadnina koni ze Stubna przygotowała pokaz ujeżdżenia, dając również dzieciom możliwość przejechania się bryczką lub w siodle. Swoją ofertę zaprezentowali też dealerzy samochodowi. Były również motocykle.
W wydarzeniu wzięło udział tysiące ludzi. Jedni przyjechali po to, by poznać ofertę, inni by tylko obejrzeć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze