Reklama

Akordeoniści z Przemyśla wśród najlepszych!

O wychowankach Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu głośno było w ostatnim czasie w środowisku akordeonowym. Zaliczyli dwa ważnej rangi wydarzenia, w tym jedno o charakterze międzynarodowym, i na obu pokazali klasę.

Uczniowie ZPSM im. A. Malawskiego triumfowali w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy, który odbył się w dniach 17 – 19 marca br. To jeden z najstarszych organizowanych w Polsce konkursów akordeonowych, od wielu lat cieszący się w środowisku muzycznym popularnością i uznaniem. W tegorocznej edycji wydarzenia prezentowali się wyróżniający się i utytułowani akordeoniści przemyskiej szkoły – Michał Stochel i Bartłomiej Widełka. Pierwszy z wymienionych zdaniem jurorów zasłużył na zwycięstwo. Drugi w tej samej kategorii zajął 2. miejsce. W kategorii młodszej identyczną, 2. lokatę zajął natomiast Mateusz Kałamarz. Bardzo udany występ Michał Stochel i Bartłomiej Widełka zaliczyli też w duecie, zwyciężając w kategorii zespołów kameralnych. Ich sukcesy to między innymi zasługa szlifującego talenty Dariusza Baszaka.

Wilno zdobyte

Niemałe sukcesy przemyscy akordeoniści odnieśli również na wydarzeniu rangi międzynarodowej – International Accordion Competition Vilnius 2025. Konkurs odbył się w dniach 20 – 22 marca w Wilnie. Mimo mocnej obsady uczniowie ZPSM w Przemyślu zaprezentowali się znakomicie, dodając tym samym kolejne międzynarodowe osiągnięcie do[paywall] swojej muzycznej kariery.

Reklama

W kategorii do lat 19 najwyżej oceniony został przez jurorów konkursu występ wspomnianego już Michała Stochela, z kolei Bartłomiej Widełka zajął wysokie 3. miejsce. Obaj występowali w najliczniej obsadzonej spośród wszystkich kategorii konkursowych, rywalizując w niej z utalentowanymi muzykami z: Litwy, Serbii, Włoch, Chin, Łotwy, Bułgarii, Ukrainy i oczywiście Polski.

Udany występ wspomniani młodzi akordeoniści zaliczyli też w kategorii zespołów kameralnych. Międzynarodowe jury, złożone z wybitnych ekspertów muzycznych, doceniło ich talent oraz ciekawą interpretację, przyznając im miejsce pierwsze. W konkursie w Wilnie debiutowała na międzynarodowej arenie startująca w kategorii do lat 13 Natalia Kędzior. Do Przemyśla przywiozła wyróżnienie. Natomiast Dorota Sura i Mateusz Kałamarz wprawdzie nie wrócili do szkoły z trofeami, ale i oni pokazali wysoki poziom.

Reklama

Młodym artystom przemyskiej kuźni talentów muzycznych wypada pogratulować sukcesów i życzyć kolejnych tak udanych startów w konkursowych rywalizacjach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/04/2025 19:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości