Dobiegł końca realizowany od czerwca projekt „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Lubaczowie”. W projekcie uczestniczyli mieszkańcy Lubaczowa, Załuża, Młodowa i Opaki.
Od czerwca do grudnia brali oni udział w licznych zajęciach komputerowych, wolontariacie oraz fundraisingu, czyli pozyskiwaniu funduszy poprzez proszenie o wsparcie osób indywidualnych, firm, fundacji lub instytucji.
Część działań[paywall] skierowanych było również do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Były to m.in. spotkania z pielęgniarką Caritas, rehabilitantką, dietetykiem, kosmetyczką, fryzjerem, farmaceutą.
Na potrzeby działań uruchomiono przy Domu Dziennej Opieki w Lubaczowie Centrum Aktywności Obywatelskiej. W tym miejscu wszyscy zainteresowani mogli poszerzyć wiedzę na temat zastosowania komputera i internetu, uzyskać informację o dostępnych szkoleniach, imprezach kulturalnych czy skorzystać ze wsparcia doświadczonego fundraisera albo po prostu przyjść, porozmawiać, spotkać się z innymi seniorami oraz nawiązać nowe przyjaźnie.
Działania miały także charakter międzypokoleniowy, a zaangażowano do nich młodych wolontariuszy.
– Myślę, że takie inicjatywy jak ta i inne, które realizowane są w mieście, spowodują, że coraz więcej osób w wieku senioralnym będzie uczestniczyło we wszystkich działaniach organizowanych z myślą o osobach starszych – mówił podczas spotkania podsumowującego projekt burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.
Projekt „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Lubaczowie” realizowała Fundacja „Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II. Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie” przy wsparciu burmistrza Krzysztofa Szpyta oraz wójta gminy Lubaczów Wiesława Kapla.
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze