Zgodnie z zapowiedziami w Radymnie i w Jarosławiu powstaną inteligentne przejścia dla pieszych. Obie gminy miejskie wyłoniły już wykonawców.
Zarówno w Jarosławiu, jak i w Radymnie przedsięwzięcie sfinansowane zostanie w oparciu o program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Jak się okazuje, obie gminy postawiły na tego samego wykonawcę, a prace zarówno w Radymnie, jak i w Jarosławiu[paywall] wykona olsztyńska firma Eurosfalt.
W przypadku obu gmin powstaną obiekty drogowe podobnej klasy, a więc tzw. aktywne przejścia dla pieszych. Ich istotą jest doświetlenie miejsca przekraczania przez pieszych jezdni oraz informowanie o położeniu przejścia sygnałami świetlnymi i odblaskowymi.
Co równie ciekawe, przejście zostaje oświetlone tylko wówczas, gdy pieszy się do niego zbliża lub przezeń przechodzi – po opuszczeniu przez niego „pasów” te się wygaszają. Podobne rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje już w Jarosławiu na ul. 3 Maja, przy skrzyżowaniu z ulicą Poniatowskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Widać że Radymno dopiero zaczyna zyc nabierać kolorów życia szare małe miasteczko zaczyna być żywe!!( jak to określono w 2014r po wyborach jak przegrał W.Pirożek i do rady nie został wybrany jego kolega W. Pawik syn jednego z tych Panów na portalu społecznościowy napisał cyt. ,, ciemnogród wybrał zle) a jednak okazało się że ,,ciemnogród" pożegnał ludzi bez ambicji i wizji na rozwój Naszej społeczności od 2014 pozyskaliśmy milion dotacji na renowację budynków i rozwój Miasta ,, nie bez potrzeby zycie podkarpackie " oslosilo Nas liderem w pozyskiwaniu datacji UE na Rozwój Miasta jedna osoba dokonala coś w ciągu jednej kadencji ( co jest kontynuowane do dziś prze obecnego Burmistrza) gdzie dla poprzedniej władzy bylo to sprawy nie do załatwienia!!! Teraz można śmiało powiedzieć że Radymnie w 2014 pożegnali ciemnogród
po prostu fakty ,a z tymi sie nie dyskutuje
Widać że Radymno dopiero zaczyna zyc nabierać kolorów życia szare małe miasteczko zaczyna być żywe!!( jak to określono w 2014r po wyborach jak przegrał W.Pirożek i do rady nie został wybrany jego kolega W. Pawik syn jednego z tych Panów na portalu społecznościowy napisał cyt. ,, ciemnogród wybrał zle) a jednak okazało się że ,,ciemnogród" pożegnał ludzi bez ambicji i wizji na rozwój Naszej społeczności od 2014 pozyskaliśmy milion dotacji na renowację budynków i rozwój Miasta ,, nie bez potrzeby zycie podkarpackie " oslosilo Nas liderem w pozyskiwaniu datacji UE na Rozwój Miasta jedna osoba dokonala coś w ciągu jednej kadencji ( co jest kontynuowane do dziś prze obecnego Burmistrza) gdzie dla poprzedniej władzy bylo to sprawy nie do załatwienia!!! Teraz można śmiało powiedzieć że Radymnie w 2014 pożegnali ciemnogród
po prostu fakty ,a z tymi sie nie dyskutuje