Reklama

Aktywne przejścia jeszcze w listopadzie?

08/11/2020 15:00

Zgodnie z zapowiedziami w Radymnie i w Jarosławiu powstaną inteligentne przejścia dla pieszych. Obie gminy miejskie wyłoniły już wykonawców.

Zarówno w Jarosławiu, jak i w Radymnie przedsięwzięcie sfinansowane zostanie w oparciu o program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Jak się okazuje, obie gminy postawiły na tego samego wykonawcę, a prace zarówno w Radymnie, jak i w Jarosławiu[paywall] wykona olsztyńska firma Eurosfalt.

W przypadku obu gmin powstaną obiekty drogowe podobnej klasy, a więc tzw. aktywne przejścia dla pieszych. Ich istotą jest doświetlenie miejsca przekraczania przez pieszych jezdni oraz informowanie o położeniu przejścia sygnałami świetlnymi i odblaskowymi.

Co równie ciekawe, przejście zostaje oświetlone tylko wówczas, gdy pieszy się do niego zbliża lub przezeń przechodzi – po opuszczeniu przez niego „pasów” te się wygaszają. Podobne rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje już w Jarosławiu na ul. 3 Maja, przy skrzyżowaniu z ulicą Poniatowskiego.

Ile to będzie kosztowało?

Jako pierwsze powstaną dwa aktywne przejścia w Jarosławiu. Oba zlokalizowane będą na ul. 3 Maja, w okolicach świątyń: pw. Chrystusa Króla oraz NMP Królowej Polski. Termin zakończenia prac ustalony przez zamawiającego to 16 listopada.

Zapewne niewiele później zmodernizowane zostanie przejście na ul. Lwowskiej w Radymnie (na wysokości MOK-u), bo wyznaczony przez miasto termin realizacji zamówienia to 11 grudnia. Warto dodać, że w Radymnie, oprócz prac budowlanych, zamówienie obejmowało zakup elementów odblaskowych LED zasilanych bateriami oraz odblaskowych kamizelek i toreb z logo projektu, które zostaną rozdysponowane wśród tutejszych uczniów oraz seniorów.

Widmo też, ile to wszystko będzie kosztowało. Jarosław za wykonanie swoich przejść zapłaci nieco ponad 146 tys. zł., Radymno 96 tys. zł.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2020-11-08 22:46:05

    Widać że Radymno dopiero zaczyna zyc nabierać kolorów życia szare małe miasteczko zaczyna być żywe!!( jak to określono w 2014r po wyborach jak przegrał W.Pirożek  i do rady nie został wybrany  jego kolega W. Pawik syn jednego  z tych Panów na portalu społecznościowy napisał cyt. ,, ciemnogród wybrał zle) a jednak okazało się że ,,ciemnogród" pożegnał ludzi bez ambicji i wizji  na rozwój Naszej społeczności  od 2014 pozyskaliśmy milion dotacji na renowację budynków i rozwój Miasta ,, nie bez potrzeby zycie podkarpackie " oslosilo Nas liderem w pozyskiwaniu datacji UE na Rozwój Miasta jedna osoba dokonala coś  w ciągu jednej kadencji ( co jest kontynuowane do dziś prze obecnego Burmistrza) gdzie dla poprzedniej władzy bylo to sprawy nie do załatwienia!!! Teraz można śmiało powiedzieć że Radymnie w 2014 pożegnali ciemnogród

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adam - niezalogowany 2020-11-10 10:10:10

    po prostu fakty ,a z tymi sie  nie dyskutuje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama