Reklama

Alan Kulczycki drugi w Grand Prix Polski Juniorów

17-letni Alan Kulczycki, występujący w LOTTO Superlidze w barwach Oxynetu Jarosław, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jarosław, zajął drugie miejsce w Grand Prix Polski Juniorów, które odbyło się w Krakowie.

W decydującej fazie zawodów A. Kulczycki pokonał (w 1/16 finału) Mikołaja Łukaszewskiego 4:0, (w 1/8 finału) Mateusza Sakowicza 4:2, (w ćwierćfinale) Samuela Michnę 4:2, (w półfinale) Rafała Formelę 4:0. W finale GPP Juniorów przegrał nieznacznie z Dawidem Michną 3:4.
Nieźle w Krakowie zaprezentował się inny uczeń SMS Jarosław Szymon Brud z KS Łączy Nas Sport Jarosław. W 1/16 finału pokonał Dawida Chilickiego 4:2, by w 1/8 finału ulec wspomnianemu R. Formeli 2:4. W meczu o miejsca 9. – 16. Szymon przegrał z innym pingpongistą jarosławskiego klubu Dawidem Jadamem 1:3.
Na miejscach 33. – 40. zawody ukończyła Kinga Hawro, która łącznie wygrała 7 spotkań, a w kwalifikacjach dodatkowych odpadła Natalia Maciałek. W turnieju juniorów uczestniczył również Alan Zieliński (wszyscy Kolping Jarosław).

Jarosławianie w Austrian Open

Już niebawem Alan i inna jarosławianka Anna Brzyska (Kolping) rozpoczną międzynarodową rywalizację w 2024 r. Od 11 do 14 stycznia zagrają w turnieju WTT Youth Contender w austriackim Linzu. Warto dodać, że w sztabie szkoleniowym reprezentacji jest m.in. Mateusz Czernik, trener dwójki naszych tenisistów stołowych z SMS Jarosław, prowadzonej przez dyrektorów Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę.
W br. 18-letnia A. Brzyska i 17-letni A. Kulczycki zdobywali medale m.in. w juniorskich mistrzostwach świata i Europy. W 2024 r. oboje nadal mogą występować w kategorii juniorów, Ania ostatni sezon, Alan przedostatni.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama