Zawodnik KSTS Oxynet Jarosław Alan Kulczycki, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, wystąpił w turnieju WTT Youth Contender w czeskim Havirovie.
Alan, grający w kategorii U-19, ostatecznie uplasował się na miejscach 9. – 16. W rundzie grupowej wygrał z Austriakiem Patrickiem Skerbinzem 3:0 (4, 5, 3) i Hiszpanem Estebanem Rodriguezem 3:0 (10, 6, 6). Po zwycięstwie w fazie pucharowej z Austriakiem Petrem Hodiną 3:0 (7, 4, 7), w meczu o wejście do ćwierćfinału przegrał z Japończykiem Yuhi Sakai 0:3 (-4, -3, -10).
W tej samej kategorii U-19, w 1/16 finału Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław; także uczennica jarosławskiej SMS, prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę) poniosła porażkę z Francuzką Gaetane Bled 1:3 (6, -7, -9, -5). W rozgrywkach grupowych A. Brzyska, rozstawiona z numerem 2 w zawodach, wygrała z Węgierką Kendrą Molnar 3:0 i Słowenką Emą Crnković 3:1.
Po rywalizacji w Czechach A. Brzyska przenosi się do Chorwacji. Wystąpi tam w seniorskim turnieju WTT Contender w Zagrzebiu.
W pierwszej rundzie zagra ze Słowaczką Tatianą Kukulkovą, a jeśli wygra, trafi na... reprezentantkę Polski Natalię Bajor. Ania wystąpi także w grze deblowej w duecie z Zuzanną Wielgos.
W chorwackiej stolicy powalczą także m.in. tenisiści stołowi Oxynetu – Słowak Lubomir Pistej i pingpongista gospodarzy Andrej Gacina.
Warto wspomnieć, że Anna Brzyska i Alan Kulczycki od 12 do 21 lipca br. wystąpią w Mistrzostwach Europy Juniorów w szwedzkim Malmoe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze