Reklama

Alan Kulczycki w najlepszej „16” w Havirovie

Zawodnik KSTS Oxynet Jarosław Alan Kulczycki, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, wystąpił w turnieju WTT Youth Contender w czeskim Havirovie.

Alan, grający w kategorii U-19, ostatecznie uplasował się na miejscach 9. – 16. W rundzie grupowej wygrał z Austriakiem Patrickiem Skerbinzem 3:0 (4, 5, 3) i Hiszpanem Estebanem Rodriguezem 3:0 (10, 6, 6). Po zwycięstwie w fazie pucharowej z Austriakiem Petrem Hodiną 3:0 (7, 4, 7), w meczu o wejście do ćwierćfinału przegrał z Japończykiem Yuhi Sakai 0:3 (-4, -3, -10).

W tej samej kategorii U-19, w 1/16 finału Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław; także uczennica jarosławskiej SMS, prowadzonej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę) poniosła porażkę z Francuzką Gaetane Bled 1:3 (6, -7, -9, -5). W rozgrywkach grupowych A. Brzyska, rozstawiona z numerem 2 w zawodach, wygrała z Węgierką Kendrą Molnar 3:0 i Słowenką Emą Crnković 3:1.

Reklama

Ania zagra w Zagrzebiu

Po rywalizacji w Czechach A. Brzyska przenosi się do Chorwacji. Wystąpi tam w seniorskim turnieju WTT Contender w Zagrzebiu.

W pierwszej rundzie zagra ze Słowaczką Tatianą Kukulkovą, a jeśli wygra, trafi na... reprezentantkę Polski Natalię Bajor. Ania wystąpi także w grze deblowej w duecie z Zuzanną Wielgos.

W chorwackiej stolicy powalczą także m.in. tenisiści stołowi Oxynetu – Słowak Lubomir Pistej i pingpongista gospodarzy Andrej Gacina.

 

Warto wspomnieć, że Anna Brzyska i Alan Kulczycki od 12 do 21 lipca br. wystąpią w Mistrzostwach Europy Juniorów w szwedzkim Malmoe.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/06/2024 19:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama