Reklama

Albańczycy ujęci w hotelu w Radymnie

26/10/2019 09:42

Zdarzanie miało miejsce w okolicach Korczowej. Po ujawnieniu śladów nielegalnego przekraczania granicy z Ukrainy do Polski strażnicy graniczni natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Pierwszy trop podjął pies służbowy, kolejne ustalenia skierowały mundurowych wewnątrz kraju. Po kilku godzinach w trakcie kontroli legalności pobytu w jednym z hoteli na terenie Radymna ujawniono sprawców przestępstwa.

Byli to 3 obywatele Albanii w wieku od 20 do 35 lat. Posiadali przy sobie   paszporty wydane przez władze tego kraju. Mężczyźni od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W trakcie sprawdzeń w europejskich bazach danych funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemcy posiadają zakazy wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

Wcześniej byli już deportowani za nielegalne pobyty oraz rozboje. Z Albanii do Lwowa na Ukrainie przedostali się drogą lotniczą. Następnie busem dotarli w rejon granicy z Polską. Tam w miejscu niedozwolonym przekroczyli ją pieszo. Cudzoziemcom wyznaczono kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywny. Albańczycy planowali dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić. Tymczasem 14 bm. zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania obywateli Albanii za nielegalne przekroczenie granicy na Podkarpaciu. Łącznie od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 114 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekraczali granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama