Reklama

Alumni rozpoczęli nowy rok formacji

25/09/2015 13:33

Dwudziestu alumnów rozpoczęło studia na pierwszym roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Uroczysta inauguracja nowego roku miała miejsce 24 bm. Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Józef Michalik, metropolita przemyskim. Wśród licznie zgromadzonych duchownych znaleźli się również: biskupi Adam Szal i Stanisław Jamrozek, biskupi pomocnicy archidiecezji przemyskiej, biskup Eugeniusz Popowicz, biskup pomocniczy archieparchii przemysko-warszawskiej obrządku bizantyńsko-ukraińskiego, ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 Po eucharystii w Instytucie Teologicznym WSD sprawozdanie za miniony rok akademicki złożył nowo mianowany prefekt studiów ks. dr Łukasz Jastrzębski. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. Marek Wojnarowski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu. Poświęcił go tematyce Sądu Ostatecznego w przedstawieniach ikonicznych. Następnie ks. dr hab. Dariusz Dziadosz, rektor tutejszego seminarium, wręczył indeksy 20 alumnom pierwszego roku. 


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-09-25 13:50:41

    Dobre.Co to kogo obchodzi - czy ŻP to gazeta kościelna?20 rozpoczynającym "studentom" aż ośmiu biskupów towarzyszyło - niesamowite!To tak jak w wojsku teraz - generałów więcej niż żołnierzy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2015-09-25 13:50:45

    Kościół - to jedyna firma w Polsce w której można dobrze zarabiać i żyć. Jebnięty kraj.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama