Reklama

Amatorzy w Tour de Pologne już jadą! [ZDJĘCIA]

Dokładnie o g. 9 spod hotelu Arłamów wyruszył peleton Tour de Pologne Amatorów. Na starcie stanęło dokładnie 1 tys. 937 zawodniczek i zawodników (!), którzy na mecie (w tym samym miejscu) klasyfikowani będą w kilku kategoriach wiekowych.

Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca głównemu wyścigowi. Od początku istnienia, czyli od 2010 r. jest nieodłącznym elementem Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę wyruszyło prawie trzy razy tyle! To rekord tej imprezy. O wyjątkowości TdP Amatorów świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy, którą kilka godzin później pokonywać będą zawodowcy. Tour de Pologne Amatorów to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę i piękną atmosferę.

W br. Tour de Pologne Amatorów, będący jednocześnie Memoriałem Ryszarda Szurkowskiego zawitał do naszego regionu. Uczestnicy już wyruszyli na 75-kilometrową trasę. Na niej mają do pokonania dwie ponad 23-kilometrowe rundy po szosach w gminie Fredropol. Przejadą m.in. przez: Makową, Gruszową, Koniuszę, Aksmanice, Kalwarię Pacławską i Huwniki.

O g. 14 startuje II etap wyścigu głównego, którego meta usytuowana jest na przemyskim Zniesieniu. Kolarze, po pokonaniu ponad 200 km, powinni się tam zameldować ok. g. 18.45.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama