Na zaproszenie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy gościł w nadsańskim mieście Robert Krmelj, ambasador Słowenii w Polsce.
Kilkugodzinna wizyta rozpoczęła się od spotkania w magistracie, w którym uczestniczyli także poseł Marek Rząsa (PO) i Jan Jarosz, dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Rozmawiano m.in. o możliwości upamiętnienia w Przemyślu Słoweńców, którzy polegli w walkach na terenie dawnej Galicji, a także generała Rudolfa Maistra, wybitnego Słoweńca, który w latach 1908 – 1912 był w Przemyślu dowódcą Szkoły Podoficerskiej. Co ciekawe, Muzeum im. Rudolfa Maistra w mieście Kamnik jest zainteresowane nawiązaniem bliższej współpracy z przemyskim muzeum. Po spotkaniu słoweński ambasador wraz z prezydentem R. Chomą i M. Rząsą złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów na kwaterze cmentarza żołnierzy austro-węgierskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Juz mslalem,ze jakies inwestcje a tu? kuku!!!
To już lepiej niech bawią się w takie głupoty jak kwiatki czy wieńce, niż trwonienie horendarnych i zawrotnych kwot pieniężnych np. na takie urojone fantasmagorie jak Nartostrada czy raczej Narto - strata, z której to pożytku żadnego nikt nie ma, a na którą zostało zmarnowane tak wiele pieniędzy nie mówiąc ileż to ludzkiej energii i nakładu pracy zostało w to włożone, a co chyba najważniejsze, został wyniszczony tak wspaniały, niesamowity i unikalny eko - system w skali europejskiej czy nawet światowej !!!
Juz mslalem,ze jakies inwestcje a tu? kuku!!!
To już lepiej niech bawią się w takie głupoty jak kwiatki czy wieńce, niż trwonienie horendarnych i zawrotnych kwot pieniężnych np. na takie urojone fantasmagorie jak Nartostrada czy raczej Narto - strata, z której to pożytku żadnego nikt nie ma, a na którą zostało zmarnowane tak wiele pieniędzy nie mówiąc ileż to ludzkiej energii i nakładu pracy zostało w to włożone, a co chyba najważniejsze, został wyniszczony tak wspaniały, niesamowity i unikalny eko - system w skali europejskiej czy nawet światowej !!!