Reklama

Ambasador Słowenii w Przemyślu

Na zaproszenie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy gościł w nadsańskim mieście Robert Krmelj, ambasador Słowenii w Polsce.

Kilkugodzinna wizyta rozpoczęła się od spotkania w magistracie, w którym uczestniczyli także poseł Marek Rząsa (PO) i Jan Jarosz, dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Rozmawiano m.in. o możliwości upamiętnienia w Przemyślu Słoweńców, którzy polegli w walkach na terenie dawnej Galicji, a także generała Rudolfa Maistra, wybitnego Słoweńca, który w latach 1908 – 1912 był w Przemyślu dowódcą Szkoły Podoficerskiej. Co ciekawe, Muzeum im. Rudolfa Maistra w mieście Kamnik jest zainteresowane nawiązaniem bliższej współpracy z przemyskim muzeum. Po spotkaniu słoweński ambasador wraz z prezydentem R. Chomą i M. Rząsą złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów na kwaterze cmentarza żołnierzy austro-węgierskich.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nnn - niezalogowany 2016-10-22 20:49:13

    Juz  mslalem,ze jakies inwestcje a tu? kuku!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2016-10-22 22:13:27

    To już lepiej niech bawią się w takie głupoty jak kwiatki czy wieńce, niż trwonienie horendarnych i zawrotnych kwot pieniężnych np. na takie urojone fantasmagorie jak Nartostrada czy raczej Narto - strata, z której to pożytku żadnego nikt nie ma, a na którą zostało zmarnowane tak wiele pieniędzy nie mówiąc ileż to ludzkiej energii i nakładu pracy zostało w to włożone, a co chyba najważniejsze, został wyniszczony tak wspaniały, niesamowity i unikalny eko - system w skali europejskiej czy nawet światowej !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama