Praca Amelii Owczarek ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju, zajęła 2. miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Amelia została nagrodzona w kategorii uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych.
Głównym zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie pracy plastycznej pracy strażaków. Należało zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą się zdarzyć na co dzień, a jednocześnie uwrażliwić odbiorców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Konkurs miał też służyć promowaniu wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
Brane były pod uwagę przemyślenia autorów i ich skojarzenia związane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.
Konkurs zorganizowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Przebiegał w 3 etapach: powiatowym, wojewódzkim i centralnym.
Z 296 prac nadesłanych na konkurs z 15 województw, komisja na szczeblu centralnym wyłoniła 16 laureatów. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Amelia Owczarek z Horyńca-Zdroju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze