Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupem metropolitą przemyskim obrządku łacińskiego dotychczasowego biskupa pomocniczego tejże archidiecezji Adama Szala.
Adam Szal urodził się 24 grudnia 1953 w Wysokiej. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Święceń kapłańskich udzielił mu 31 maja 1979 biskup Ignacy Tokarczuk. Uzyskał doktorat z historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1988 został dyrektorem biblioteki i wykładowcą seminarium. W lipcu 1996 objął funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
16 listopada 2000 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej ze stolicą tytularną Lavellum. Święcenia biskupie otrzymał 23 grudnia 2000 w archikatedrze przemyskiej.
W ramach Konferencji Episkopatu Polski od 2001 r. jest członkiem Komisji Misyjnej, a od 2007 r. pełni funkcję delegata KEP do spraw Ruchu Światło Życie. W latach 2008-2014 był członkiem Komisji ds. Młodzieży. Interesuje się historią Kościoła katolickiego, szczególnie XIX i XX w. oraz problematyką dotyczącą dziejów archidiecezji przemyskiej. Od wielu lat pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę i sanktuariów maryjnych na Podkarpaciu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratulacje .Wiele łask Bożych i dużo sukcesów w pracy duszpasterskiej !ED <3
>>w pracy<<Dobre sobie."Śmieszni faceci w sukienkach" - czysty gender - z dziwnymi czapami na głowie - na naszym, wierzących i niewierzących utrzymaniu.
''Dosyć tyrani, fałszu i draństwa Dosyć już kleru, pychy i kłamstwa Daliście pokaz umiejętności Swojego kłamstwa, nielojalności Walczyć o swoje z wami musimy O pracę, ziemię, domy, rodziny Zabierzcie mordy z telewizora Do waszej dupy dobrać się pora Nam wiele nie potrzeba Żadnemu z nas do nieba Wystarczy jedna iskra By trzecia rzecz rozbłysła'' YOUTUBE.COM - PROLETARYAT - WYSTARCZY ISKRA
Czy to ten facet co żałował, że katastrofa w Smoleńsku nie wydarzyła się 3 dni wcześniej?
YOUTUBE.COM - IZRAEL - KAPŁANI SZATANA
mam pytanie,podobno cała diecezja sie modliła o wybor arcybepe a gdyby sie nie modliła to by nie wybrali? przeciez Jozkowi na reke zeby został "swój" tu nawet nie trzeba wiele myslec,tylko moher bedzie uwazal ze to dar niebios i zanosił "rynte'
Może wreszcie będzie normalnie, ludzko i z miłością a nie urzędniczym wyrachowaniem.pozdrawiam Przemyśl
No raczej przemyskim Franciszkiem nie będzie. Pamiętajmy, że Michalik będzie od tej pory biskupem emerytem jak jeszcze do niedawna abp Tokarczuk i nie rozpłynie się nagle w powietrzu. Poza tym Szal był 15 lat biskupem pomocniczym przy Michaliku. Być może z charakteru jako człowiek będzie on lepszy, ale coś mi się wydaje, że chyba tylko taka zmiana nastąpi, ale jeżeli się jednak mylę to zwrócę mu należny honor.
Gratulacje .Wiele łask Bożych i dużo sukcesów w pracy duszpasterskiej !ED <3
Dobry wybór!
>>w pracy<<Dobre sobie."Śmieszni faceci w sukienkach" - czysty gender - z dziwnymi czapami na głowie - na naszym, wierzących i niewierzących utrzymaniu.