Reklama

Arcydzieła rękodzieła, czyli wystawa szopek bożonarodzeniowych [ZDJĘCIA]

Dziedziniec budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu po raz czwarty był dzisiaj (14 grudnia br.) miejscem Międzynarodowego Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest znany w nadsańskim grodzie propagator kultury Jan Nowakowski.

Mieszkańcy Przemyśla i turyści mogli podziwiać aż 58 szopek, wykonanych z różnych materiałów i w różnym stylu. Z ziaren kawy, gipsu, owoców, warzyw, drewna, plastiku, kamienia, szkła… Szopki przyjechały nad San z różnych stron Polski, ale także m.in. z Niemiec. Patronem honorowym imprezy był metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal, który osobiście podziwiał rękodzieła sztuki. Po kilkugodzinnym podziwianiu szopek na dziedzińcu starostwa przy placu Dominikańskim 3, w barwnym korowodzie zostały przeniesione do dolnego kościoła oo. Franciszkanów. Ponownie będzie można je podziwiać od 26 grudnia br.

 

Reklama

Szerzej o konkursie w papierowym wydaniu ŻP.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama