Dziedziniec budynku Starostwa Powiatowego w Przemyślu po raz czwarty był dzisiaj (14 grudnia br.) miejscem Międzynarodowego Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest znany w nadsańskim grodzie propagator kultury Jan Nowakowski.
Mieszkańcy Przemyśla i turyści mogli podziwiać aż 58 szopek, wykonanych z różnych materiałów i w różnym stylu. Z ziaren kawy, gipsu, owoców, warzyw, drewna, plastiku, kamienia, szkła… Szopki przyjechały nad San z różnych stron Polski, ale także m.in. z Niemiec. Patronem honorowym imprezy był metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal, który osobiście podziwiał rękodzieła sztuki. Po kilkugodzinnym podziwianiu szopek na dziedzińcu starostwa przy placu Dominikańskim 3, w barwnym korowodzie zostały przeniesione do dolnego kościoła oo. Franciszkanów. Ponownie będzie można je podziwiać od 26 grudnia br.
Szerzej o konkursie w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze