Reklama

„Arka Lwowska” od 25 lat na fali

24/07/2015 17:49

Od 25 lat aktorzy teatru „Arka Lwowska” wystawiają sztuki, odwiedzają różne miasta i promują Lubaczów. Przed tygodniem grupa świętowała srebrny jubileusz istnienia.

Na dwudniowe świętowanie złożyły się przede wszystkim: msza św. dziękczynna w konkatedrze oraz spektakl Arka Lwowska na wesołej Lwowskiej Fali w Miejskim Domu Kultury. – Teatr „Arka Lwowska” to marka, ale made in Lubaczów. Jesteśmy wdzięczni za to, że tę nazwę „Lubaczów” niesiecie, nie tylko w naszym regionie, ale też w różne części Polski[paywall]. Za to jesteśmy wdzięczni, bo to jest nasza promocja. Dziękujemy, że jesteście razem z nami i nas bawicie – mówił burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. A jego zastępca Janusz Waldemar Zubrzycki dodał: – Życzę pomyślnych wiatrów, wiele stóp wody pod kilem, trzymajcie dla nas trochę miejsca na pokładzie.
W obchodach jubileuszowych uczestniczyli byli i obecni aktorzy, ich rodziny i przyjaciele oraz przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli. Po wystawieniu spektaklu aktorom wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy.
Grupę „Arka Lwowska” powołał do istnienia ks. Józef Dudek, ówczesny proboszcz konkatedry w Lubaczowie, a obecnie w parafii w Oleszycach. Teatr liczy obecnie ponad 50 aktorów, a przez 25 lat w ponad 200 spektaklach zagrało 260 osób.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama