W Galerii „12”, funkcjonującej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, czynna jest wystawa jarosławskiej artystki Elżbiety Czyż.
Elżbieta Czyż jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i przez wiele lat pracowała jako geodeta. Od zawsze interesowała się sztuką, ale jej twórcza przygoda z malarstwem zaczęła się[paywall] około dziesięciu lat temu, kiedy to zaczęła doskonalić swój warsztat w Klubie Plastyka Nieprofesjonalnego działającym przy CK w Przemyślu.
Artystka pracuje w różnych technikach malarskich: olej, akwarele, akryl. Jednak jej ulubioną techniką jest pastel, który pozwala na wyrażenie lirycznego, wyciszonego nastroju, który przy realistycznym podejściu do tematu daje zaskakujące efekty.
Elżbieta Czyż brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych. Zdobyła drugą nagrodę w IV Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej, a w 2011 roku jej prace zakwalifikowano do XVI Międzywojewódzkiej Wystawy Akwareli im. Mariana Strońskiego pt. Ściana Wschodnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze