O co pytamy tym razem?
✔ Prezydent Choma:
▪ Jak prezydent Wojciech Bakun ocenia 16-letnią kadencję poprzednika?
▪ Które decyzje Roberta Chomy wg niego pogrążyły Przemyśl, a które uznaje za bardzo trafione?
✔ Relacje polsko-ukraińskie:
▪ Czarny PR: podczas wyborów dla jednych był Ukraińcem, dla innych ukrainożercą. Które określenie jest mu bliższe?
▪ Na jakiej prezydent zasadzie będzie budował relacje z Ukraińcami w Przemyślu?
▪ Czy Ukraina to dla nas nadal szansa, czy szansa już stracona?
✔ Gospodarka:
▪ Jakie W. Bakun ma pomysły na ożywienie gospodarcze miasta, gdy w ciągu swojej kadencji musi spłacić niemal 100 milionów złotych kredytu?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co on może wiedzieć hahaha hahaha hahahhaa
Redaktorku nie manipuluj i wciskaj nieprawdy ludziom.
let us know or better yet. Article Insider to publish. We are always looking for new freelance writing talent. Remember, freelance writers can choose to write about practically anything.http://maniwebify.com
Nie nazwał bym tego wywiadu podbudowanym obiektywizmem.Wręcz przeciwnie wyraźne są czynione starania budowania negatywnej osobowości Pana Prezydenta oraz dominacji nad Nim.Na szczęście reprezentacja mentalna Pana Prezydenta co do teraźniejszości oraz wyobrażenia i oczekiwania co do przyszłości mocno Pana Redaktora zdenerwowały.Panie Redaktorze sam czy też na czyjeś polecenie stał się Pan przysłowiową kłodą.A tych to już jest pewne nie braknie.Nie wiem czy Panu Prezydentowi wyjdzie to co sobie wymarzył.Ale jest jedno pewne. Na pewno tego chce.
Ciekawe kogo jaka osoba z rodziny p.hamry****aka pracuje w życiu podkarpackim.
Zielony rynek nie jest zasługą Bakuna, tylko poprzedniej władzy.Bakun w swojej wypowiedzi sugeruje jak by to była jego zasługa, a to nie prawda.
https://przemysl.pl/51256/zielony-rynek-zostanie-poddany-gruntownej-modernizacji-miasto-otrzymalo-na-ten-cel-milion-zlotych-dofinansowania.html
O tym, że mamy spłacić te długi wiadomo od dawna i nikt tutaj panu Bakunowi na złość nie robił. Mało tego, są one ściśle powiązane np. z budową dróg, których powstanie pan Prezydent chwalił kilka zdań wcześniej.Uważam, że wizja pana Prezydenta na rozwój miasta jest mało konkretna, a argumenty, które podaje zapętlają się. Ciągle tylko punkt obsługi mieszkańca, basen, dodatkowo zielony rynek xD Dwa ostatnie to i tak efekty pracy poprzedniej ekipy, a punkt obsługi mieszkańca nie miałby racji bytu jeżeli poprawionoby sposób pracy już istniejących urzędów. No chyba, że zatrudni kolejnych urzędników w ten sposób walcząc z bezrobociem. Jednym słowem populizm, brak konkretów i abstrakcyjna wręcz głupota. Chrońmy kupców z zielonego rynku i starego miasta, nie budujmy galerii, a na zakupy chodźmy w błocie do lichwiarzy handlujących w zaparowanych klitkach. W tym samym czasie miejscowe Karyny z Sebiksami będą jeździć na zakupy do Jarosławia i Rzeszowa, nie wspominając o Ukraińcach.
Padły trudne pytania, ale przynajmniej została wyłożona ,,kawa na ławę", może to ukróci niepotrzebne spekulacje. Niestety w dzisiejszych czasach należy być uczulonym na dezinformację i walczyć z nią.Sugestywne pytania Pana Redaktora spotkały się z dialektyczną odpowiedzią Prezydenta. Brawo, ponieważ nie chodzi o stosunek do kraju (choć trudno być obiektywnym zważając na historię i stosunki z Ukrainą) a o ocenę realnych możliwości współpracy, które powinny być rzeczowo badane np. poprzez analizę SWOT czy ocenę stabilności gospodarczej jak powiedział Prezydent, a w konsekwencji budowanie relacji ,,win - win". Pytanie czy taka współpraca byłaby możliwa w tym przypadku...
Zawsze uważałem i będę uważał, że Życie Podkarpackie nie jest opiniotwórczą gazetą tylko ulotką nabitą w reklamy i ogłoszenia.Dodatkowo ŻP nie jest opiniotwórcze. Jest natomiast stricte pisowską gazetą (w której duży wpływ posiadają lokale grupy watażków stworzonych latami w Przemyślu).Wcale bym się nie zdziwił gdyby ludzie z ŻP byli członkami tzw. ,,Kontroli Obywatelskiej", która próbuje obnażyć Pana Prezydenta.Drodzy pracownicy Życia Podkarpackiego udajcie się na jakieś staże do gazet, które prezentują prawdziwy poziom dziennikarstwa.Przykład mediów np. Polskie Radio Rzeszów - laska napisała czy powiedziała coś o Prezydencie RP - Panu Dudzie, a redaktor naczelny odsunął ją od pracy grożąc sądem . W odpowiedzi na to ponad 30 pracowników podpisało się pod listem w obronie koleżanki mimo tego, że ,,firma:", w której pracują jest dotknięta przez rękę pis
pytania żenujące i jednostronne-życie upada!
Kiedy w końcu skończycie z tym skomleniem że miasto zadłużone,uważam to za odwracanie uwagi od problemów dnia codziennego z jakimi nie potraficie sobie poradzić.Panie Bakun plus dywizja Bakuna ,chyba nie chcecie powiedzieć że szliście do wyborów nie mając pojęcia jak wyglądają finanse miasta ,bo jeżeli tak to wycofajcie się z rządzenia ponieważ nie macie ani pomysłu ani kompetencji w tym temacie .Zachowujecie się jak pisiory jacy wszystko zwalają na platformerów ,z tym że wy obarczacie poprzedników ,zakasać rękawy i do roboty a nie tylko marudzenie
DOBRA ROZMOWA, W KTÓREJ PADŁY TRUDNE PYTANIA. TRZEBA MIEĆ ODWAGĘ, BY TAKIE ZADAĆ, A NIE TYLKO GŁASKAĆ WŁADZĘ PO GŁOWIE! Pytania, na które odpowiedzi oczekiwało mnóstwo mieszkańców i tylko ograniczeni hurazwolennicy uważają inaczej bo im prezydenta szkoda, że musiał się z nimi zmierzyć. Coś małej wiary jesteście bo jakoś dał radę. Przecież dzięki tym pytanom mógł w końcu RAZ NA ZAWSZE rozwiać wątpliwości. Czekam na resztę
Na razie błysnął tym, że mur miał być w Bieszczadach, a Bieszczady to nie tylko granica z Ukrainą i ze Słowacją XDPanie Prezydencie, Słowacja jest w strefie Schengen XD Jak chce Pan budować mur ze Słowacją, to proszę nas najpierw wyprowadzić z Unii Europejskiej XDDD
Przez najbliższe 10 lat czyli dwie kadencje prezydenckie Przemyśl nie będzie miał żadnej powaznej inwestycji .Trzeba spłacić dług w tym 100 milionów w kadencji Pana Bakuna.Płacz i zgrzytanie zębów.Ale jest dostatecznie dużo czasu by dokładnie posprzątać nasze miasto po PiS-e.To oni narobili gnoju i jeszcze wrzeeszczą,ze należy ich zachować na posadach miejskich.Zaciskajmy więc pasa i do roboty od totalnego sprzątania miasta poczynając.Nawet jak przejdzie prawdziwe tornado po posadach miejskich to tylko dobrze wpłynie na rozwój naszego miasta.A skoro miasto ma tylko zipać a nie oddychać pełną piersią to po jaką cholerę nam tylu urzędników.Na 10 tysięcy mieszkańców mamy prawie dwa razy tyle urzędników co Wrocław,Sopot,Gdynia czy też Gdańsk.Ale tamte miasta prą do przodu ponieważ wiedzą co zżera budżet miejski .Nastał czas,że dzięki PiS-owi przez 10 lat będziemy walczyć o przetrwanie miasta a nie o jego rozwój.
discord servers also has several text chat channels as well as personal messages between users. This is great when you can not or do not want to use voice communication channels to chat.
Jakoś inaczej wyglądały rozmowy z p. Chomą gdy piastował urząd Prezydenta Miasta. Redaktor nie zapytał dlaczego na lwowskim rynku wykrzykiwał stosowne dla nacjonalistów ukraińskich hasła.
1. "Trzeba by się było jej (żony prezydenta) pytać" o poczucie związku z mniejszością ukraińską. To mąż tego nie wie, czy się wstydzi? 2. Mur na granicy - ze Słowacją? W strefie Schengen? ludzie...3. Czy Ukraina jest szansą? Zostawiane roczne 2 mld zł w Polsce przez obywateli UA nie jest? Najlepiej zapytać przemyskich przedsiębiorców, odpowiedzą: bez Ukrainy zwijam interes.
Strachu oglądałeś wywiady z Chomą tam dopiero była młócka i jakoś nikt nie płakał, że prezydent dostaje trudne pytania. Jak dla mnie szacun za pytania a za nieunikanie odpowiedzi dla Bakuna też. https://www.zycie.pl/informacje/artykul/21179,robert-choma-o-tw-krzysku-i-mniejszosci-ukrainskiej-wideo
Czyli u pana Prezydenta jak się człowiek postara, jest coś co można obnażyć, rozumiem?
Prócz niebagatelnych problemów ekonomicznych dochodza nam jeszcze problemy na tle narodowościowym.Mamy niestety w naszym mieście pupilków Putina zaangażowanych w działalność "patriotyczną"Tak to import do naszego miasta patriotów "z koryta Sanu"różnej maści ziomkostw,co zaśmiecają swoja bytnością nasze miasto.Charakterystyczne w tych środowiskach to wyjątkowa aktywność w okresie kryzysów działających na niekorzyść Putina.Ale mamy tam zasłużonych patriotów z importu byłych pracowników NKWD i instytucji pokrewnych,którzy całkiem"przypadkowo" zatrzymali się na dłużej w naszym mieście.Ostatnio artykuł w "Nowinach" gdzie znani "przemyscy"patrioci"proponowali zerwać wszystkie więzi z Lwowem.Na szczęście takich idiotów z urodzenia zbyt dużo ziemia przemyska nie nosi mimo,ze są chwastami .
Oglądałem, nigdy nie słyszałem tam pytań o pochodzenie narodowe żony p. Chomy i jego samego. Redaktor w każdym wywiadzie był raczej miły i ugłaskany. A pytania raczej delikatnie formułowane. Po za tym podałeś niewłaściwy link ale to nie problem.Uważam że w rozmowach-wywiadach obowiązuje zasada że pewnych pytań się nie zadaje ,chyba że zostało uzgodnione wcześniej inaczej Pan Bakun jeśli chciałby poruszyć temat narodowości swojej i żony to mógłby to zrobić ale tego rodzaju pytanie nie powinno paść. Dla mnie nie problem że Pani Bakun jest / była/ wyznania grekokatolickiego i że być może p. Bakun miał takowych przodków, w Przemyślu oraz wokół miasta takich rodzin jest dużo, a o korzeniach polsko-ukraińskich bardzo dużo, zapewne niektórzy by się mocno zdziwili. Niedowiarkom zalecam wycieczkę i poproszenie w przewodniki przedwojenne które posiada Archiwum Przemyskie, tam każdy się dowie o strukturze ludnościowej miasta jak i okolicznych wsi przed II w.św. W dużej części ludność ukraińska została deportowana, nawet całe wsie, pozostali z upływem czasu się spolonizowali , jest to proces naturalny. Na Ukrainie zamieszkali tam Polacy tez się poddali ukrainizacji i też jest to naturalne. Nie widzę w tym problemu ale osobiście to panu redaktorowi na postawione mi pytanie o narodowość odpowiedział bym aby się zajął swoją żona czy pradziadkami.
hahah ahahhahaa hahahahha ahahhaha ahhahhaha ahahhah . Teraz to dopiero będzie gnój . Za 10 lat to już będzie do 89 ze 40 lat gnoju do wywwiezienia . Przemyśl nie ma szczczęścia do preziów od 1944 roku .
Przepraszam , w gdzie wcześniej pracował pął prezidąl
Mamy też pupilów Bandery w naszym mieście , którzy wszędzie mają wpływy .
110 letnia rocznica urodzin Bandery Heroya Ukraini we Lwowie . https://www.youtube.com/watch?v=cqRiY1eyn5M
List do Rady Przemyśla https://wolna-polska.pl/wiadomosci/z-redakcyjnej-poczty-list-do-prezydenta-przemysla-i-rady-miasta-2019-01
Skąd się bierze w ludziach tyle nienawiści do drugiego człowieka. Mam wrażenie, że odkąd żyjemy w tzw. wolnym kraju, człowiek człowiekowi stał się wilkiem i tylko widzi własne potrzeby. Bezduszność i wulgarność niektórych komentujących jest godna ideologii faszystowskich, od których tak bardzo staramy się odciąć.Jak bardzo zapomnieliśmy,jak jeszcze niedawno nam pomagali,przygarnęli w obcym kraju i o nic nie pytali.A głupota ludzka nie zna granic i myślenie krytyczne w stosunku do tego, co się czyta i ogląda, w dzisiejszych czasach jest wysokim wymaganiem intelektualnym od mas wychowujących w naszym mieście.U nas wychowaniem zajmują się obecnie byli funkcjonariusze NKWD jeden widnieje na liście powyżej."Patrioci i rekonstruktorzy za obce pieniądze.Maja tylko jeden dalekosiężny.Judzenie i nienawiść. A wynikiem jest ksenofobia i strach przed nieznanym.A co nas obchodzi co się dzieje we Lwowie.Sami jesteśmy na samym dnie nie tylko ekonomicznym i co chcemy,żeby inni dołączyli w/g naszych wskazówek jak to dno osiągnąć.
Hm...w USA prześwietla się rodziny urzędników do kilku pokoleń, a u nas nie wolno zapytać o pochodzenie itp. W sprawie żony prezydenta to polecam podpytać ludzi z Młodowic. A co z praca jako celnik żony prezydenta, wkrótce po wygranych wyborach. Szybki awans ze sprzedawczyni na zielonym rynku na celniczkę. Tak się jakoś złożyło?
Już dawno upadło... jednostronność i niechęć, by nie napisać "nienawiść" do partii rządzącej a folgowanie PO to znak ŻYCIA :-/
Tak czytam te komentarze i czasem zdziwienie bierze górę. Jak ktoś zarzuca prezydentowi Bakunowi po miesiacu rządów, że mało się dzieje to ktoś jest kretynem. U mnie w pracy niektórzy po miesiącu nie wiedzą gdzie są kadry czy finansówka. 2. Jak ktoś ma problem, że czyjaś żona jest grekokatoliczką to szkoda to nawet komentować - dla mnie może być buddystką z rejonu new Delhi. 3. Zarobki - 6992 zł na rękę - w sandozie na przedstawicielu lub kierownik w castoramie wyciąga 5 tys. Mpec, pwik, pgm - zainteresujcie się pensjami prezesòw - czyli regia, pis i pis każdy powyżej 10 tys. Na rękę. 9 mln braku na edukację - robota p. Chomy hamryszczaka haydera i ferajny - budżet jest gotowy do listopada - dla przypomnienia Bakun objął fotel 23 listopada. Śmieci - podwyżki w całym kraju np. Żurawica wójt szeleszczuk z pis podnosi o 100% tzn z 7,5 zł na 15 zł i z 15 zł na 30 zł. Troche wiedzy i informacji nikomu nie zaszkodzi. Dobranoc wyjce
Dwie rzeczy DOC, to jest kluczowe kto jest kim w otoczeniu Prezydenta miasta na terenie spornym, a po drugie, wnioskując po tonie i błyskotliwości Twojej wypowiedzi idealnie wpasowujesz się w otoczenie w swojej pracy. Pozdrawiam
Rozum był w Przemyślu, przez ponad 1000 lat jego historii...i jest nadal. Tegoroczny budżet został napisany przez poprzednią ekipę.Pan Bakun musi go realizować , tak stanowi prawo.Przesłanie jest jednoznaczne. Miasto musi dbać o mieszkańców , którzy płacą podatki w Przemyślu, i o przedsiębiorców , którzy też tu rozliczają swoje podatki.Innych należy traktować z szacunkiem . Tylko tyle i aż tyle. Pozdro.
Prawda jest taka że Ukraińcy panosza się od wielu lat w Przemyślu i pochodzenia z Ukrainy, dostali tu szkołę, dostali budynek po starym muzeum i wiele inny nieruchomości. Podejście i rozmowy merytoryczne już nic nie dają i czas dobroci i wyrozumiałość się dla nich skończył. Im nic się nie należy są wrzodem na dupie Przemyśla i ta szarancze trzeba wytepic
Nie dostali tylko odzyskali. To była własność ukraińskiej społeczności naszego miasta jeszcze z czasów austriackich. A ty zrozum że mieszkamy na styku dwóch narodów i trzeba te relacje jakoś ulozyc a nie tylko szczuć. Zwłaszcza że niejeden z tych patriotów ma babcie czy dziadka Ukraińca.
A co on może wiedzieć hahaha hahaha hahahhaa
Redaktorku nie manipuluj i wciskaj nieprawdy ludziom.
let us know or better yet. Article Insider to publish. We are always looking for new freelance writing talent. Remember, freelance writers can choose to write about practically anything.http://maniwebify.com