Trąbki, okrzyki, kolorowe stroje i mnóstwo uśmiechu – to wszystko towarzyszyło uczestnikom obchodów Dnia Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta 14 maja.
W tym dniu solidarności i jedności wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku, terapeuci, wolontariusze, uczniowie przeworskich szkół podstawowych nr 1 i 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Króla Władysława Jagiełły oraz przedstawiciele władz miasta. Nie mogło zabraknąć również podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku, którzy byli jednymi z organizatorów happeningu. Do wesołego korowodu przyłączyli się również chętni mieszkańcy. Uczestnicy rozdawali przechodniom ręcznie robione serca oraz cukierki.Dodatkowo w holu przeworskiego ratusza można było obejrzeć okolicznościową wystawę prac przygotowanych przez osoby niepełnosprawne.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r., przypada 5 maja. Celem wydarzenia jest chęć pokazania różnorodności oraz uświadomienia społeczeństwa, z jakimi barierami muszą na co dzień walczyć takie osoby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.korowód powinien przejść od Sądu do prokuratury, po drodze Urzędy. To właśnie tam jest najwięcej osób " inteligentnych mniej".
korowód powinien przejść od Sądu do prokuratury, po drodze Urzędy. To właśnie tam jest najwięcej osób " inteligentnych mniej".