Pracująca do tej pory na samodzielnym stanowisku ds. ochrony zabytków w Wydziale Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu Beata Kot została nowym Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu.
Nominację z rąk wojewody podkarpackiej Ewy Leniart odebrała dzisiaj (13 kwietnia br.) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. B. Kot zastąpiła na tym stanowisku odwołaną 1 kwietnia br. Grażynę Stojak. Przypuszczenia, że właśnie ona obejmie to stanowisko, potwierdziły się.
Jak już wspomnieliśmy, Beata Kot była do tej – jeśli tak można rzec – miejskim konserwatorem zabytków w Przemyślu, a także kierownikiem biura Związku Gmin Fortecznych w Przemyślu. To za jej kadencji w tej organizacji, zrzeszającej dziewięć gmin, rozpoczęła się generalna modernizacja fortów Twierdzy Przemyśl, która pochłonęła do tej pory miliony złotych, z czego znaczna część to środki unijne.
Warto dodać, że nie potwierdziły się pogłoski, że Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków zostanie przeniesiony do Rzeszowa. Pozostanie w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pani Beacie Kot serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w pracy.
No jeśli tak będzie remontować zabytki jak pod jej czujnym okiem "wyremontowano" drogi forteczne to strach się bać.
GratulujemyMamy nadzieję, że Pani nie będzie hamulcem rozwoju gospodarczego naszego miasta i gmin.Liczymy, że trasa forteczna będzie na poziomie XXI wieku i turyści z Niemiec czy Austrii swoimi samochodami miło i wygodnie po drogach asfaltowych dotrą do wszystkich fortów.Miasto ma potencjał, ale trzeba zatrzymać młodych ludzi którzy zakładają rodziny bo za parę lat może być za późno?Życzymy sukcesów i otwartości na "świat" niech nasze miasto wygląda jak zachodnie, zadbane i bogate miasto z tradycjami, a nie zaścianekRozwijajmy się jak Rzeszów- wystarczy odrobina dobrej woli i pracy.....
:D Ludzie wyrazali niezadowolenie z stanu fortow Twierdzy Przemysl a wojewodzkim konserwatorem zostaje osoba najbardziej odpowiedzialna za ich zly stan... ''dobra zmiana''
Beata zrobi porządek z chaosem reklamowym w starej części miasta. Naprawi wały i drogi forteczne. Lepiej będzie dobierać kolory remontowanych kamienic (beżowy, kremowy, kawa z mlekiem, malachitowy). Nie będzie miejsca dla pistacjowo-różowych 'koszmarków'.PiS przywróci miastu utraconą urodę!
Tą panią i całym Związkiem powinno zająć się CBA a nie powierzać tak odpowiedzialne stanowisko i nie tylko za drogi forteczne ale pozostałe inwestycje w ramach związku
To wszystko jest nieważne - ważne jest ile będzie dawała pieniędzy parafiom i kurii na remonty kapliczek i innych tego typu budowli.Choć z drugiej strony, jej poprzedniczka nie żałowała czarnym kasy a jednak podpadła im.
drogi forteczne=drogi średniowieczne... po remontach konserwatora Beaty Kot
Pani Beacie Kot serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w pracy.
Pani Beato Gratuluje
No jeśli tak będzie remontować zabytki jak pod jej czujnym okiem "wyremontowano" drogi forteczne to strach się bać.