Mam nadzieję, że żaden rząd nie zrezygnuje z tego, żeby wspierać rodziny – mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier RP Beata Szydło. Była ona jednym z prelegentów XII Kongresu Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej „Tak rodziła się i rodzi się Polska”.
Kongres zorganizowali: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Zgromadzenie Księży Michalitów. Odbywało się ono w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Była szefowa rządu wygłosiła referat zatytułowany: „Rodzić miłość do Ojczyzny w sercach dzieci, młodzieży, Polaków…”.
W swoim wystąpieniu podkreśliła, że rodzina jest fundamentem, a człowiek wykonuje w swoim życiu różne funkcje i misje, ale to „kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jakie są nasze powołania i jakie wyznajemy wartości, to wszystko zaczyna się i kończy się w rodzinie”. – O tym zawsze powinniśmy pamiętać – powiedziała.
B. Szydło zauważyła[paywall] też, że w okresie zaborów i okupacji to właśnie rodziny były ostoją polskości, a starsi przekazywali młodszym historię Polski i uczyli polskich modlitw. – Wtedy, gdy nie było Polski na mapach świata to rodziny wzięły na siebie ciężar podtrzymania naszej tożsamości, bez której nie byłoby suwerenności – stwierdziła.
Jak mówiła B. Szydło, troska o rodzinę stała się jednym z priorytetów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Z tego względu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otrzymało na początku dodatkowy człon „rodziny”. – Teraz najczęściej mówi się o nim: ministerstwo rodziny – zauważyła.
– Wprowadziliśmy różne programy, które miały nie tylko wspomóc polskie rodziny, nie tylko dać poczucie bezpieczeństwa materialnego, ale przede wszystkim poczucie godności. I też wykreować, w dobrym tego słowa znaczeniu, modę na rodzinę. Mam nadzieję, że tak już pozostanie, że żaden polski rząd nie zrezygnuje w przyszłości z tego, żeby wspierać i stawiać w centrum swojego zainteresowania rodzinę – mówiła.
Jako przykład wymieniła m.in. Program 500 plus i propozycje bezpłatnych leków dla seniorów. Zaznaczyła, że obecny rząd pracuje nad kolejnymi propozycjami, które będą skierowane nie tylko do rodzin, ale i do młodych i seniorów.
B. Szydło stwierdziła, że w polskiej młodzieży tkwi ogromny potencjał, a przykładem były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wyznała, że po tym wydarzeniu, będąc za granicą jako premier, zawsze spotykała się z bardzo pochlebnymi opiniami na temat Polski, jej mieszkańców i młodzieży.
W spotkaniu uczestniczyło wielu młodych wolontariuszy Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Prelegentka chwaliła ich za to zaangażowanie, które – jak oceniła – uczy szacunku do drugiego człowieka, miłości do ojczyzny i wspólnej odpowiedzialności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Do normalnych ludzi boją się wyjść więc spotykają się w jakiś remizach z zakonnicami albo na świetlicach z członkami sekty smoleńskiej.
Ta pani nikt i od niczego odwiedziła Przemyśl ?, powiedziane za mocno. Ona czyli Szydło odwiedziła jako siostra nawiedziła aulę WSD w Przemyślu , coś tam ble ble i tyle ją widziano. Myślę że nasi gorliwi jak zwykle duchowni wmurują stosowną tabliczkę pamiątkową z okazji tej wizytacji. A dodatkowo zapytam , dlaczego kongres nauczycieli i wychowawców organizuje archidiecezja odbywa się to w WSD ?,a nie w siedzibie np. kuratorium oświaty. Czyżby zatarły się role i zadania.
Przyjechała wręczyć Chomie nagrodę za rozwój Przemyśla?
Przemyśl powinna omijać z daleka.Skoro boi się spojrzeć mieszkańcom w oczy.Pytanie tylko dlaczego
Byłem spoko , nienawidzę ludzi związanych z dawnym prl to takie tchórze przystosowawczy do warunków wtedy panujących ale po kolei wszyscy wymierają więc spoko...tchórze życiowi...
Pani Beatko,fałsz i obłuda,co z nauczycielem wspomagającym dla dzieci niepełnosprawnych,co z rentami i zasiłkami dla dorosłych niepełnosprawnych?
Kto debil? Ty czy Pani Premier?Merytorycznie nic nie potrafisz?
Haha niezdziwilbym sie. Choma w domu ma chyba całą gablotkę pucharów, medali, dyplomów i odznaczeń a wręcza je sobie wzajemnie z kumplami... honorują się między sobą.
Zdegeerowanie połączone z nienawiścia do Polski i Polaków osiągnęło u ciebie stan kompeltnego zidiocenia .
Czemu to NIE kierowałeś / aś / tego pytania np. 3 lata temu , za nierządu PO i PSL? Tamci nierządem stali 8 / OSIEM / LAT , CI TYLKO 2 I PÓŁ ROKU rządzą - RÓżNICA ZASADNICZA. PYTANIE TYM BARDZIEJ . No więc?
Wredne obłudne babsko - niestety, PiS ma i mój głos - żałuję i NIGDY już na tych obłudników nie zagłosuję ! Kuchciński honorowym obywatelem ?! Rany boskie ! Po pierwsze takie obywatelstwo nadaje się osobom wywodzącym się z miejscowości, a mieszkającym poza nią. A tu... kurde co gębę otworzy to głupio wypada (odszczurzanie itp.) i taki zaszczyt... prawdziwi honorowi obywatele powinni odesłać honory Chomie i całej tej dziwacznej radzie miasta. A Szydło ... powinna się schować na dłużej gdzieś w zakonie... może jako pomoc w zakresie społecznym skoro jest ministrą od tych spraw. Jak ona może ludziom spojrzeć w oczy ?! Gdzie ambicja ?! Jakieś poczucie elementarnej przyzwoitości (nagrody nam się należały...) ?! Na koniec do mk.... tak, rządzili osiem lat i tyle bajzlu nie narobili co ci za dwa i pół roku, i tyle wstydu nie narobili, i tyle buty nie okazali społeczeństwu... ci przebili już kilka rządów do tyłu...
podobasz mi się choć jedna sprawiedliwa wypowiedz
Do normalnych ludzi boją się wyjść więc spotykają się w jakiś remizach z zakonnicami albo na świetlicach z członkami sekty smoleńskiej.
Ta pani nikt i od niczego odwiedziła Przemyśl ?, powiedziane za mocno. Ona czyli Szydło odwiedziła jako siostra nawiedziła aulę WSD w Przemyślu , coś tam ble ble i tyle ją widziano. Myślę że nasi gorliwi jak zwykle duchowni wmurują stosowną tabliczkę pamiątkową z okazji tej wizytacji. A dodatkowo zapytam , dlaczego kongres nauczycieli i wychowawców organizuje archidiecezja odbywa się to w WSD ?,a nie w siedzibie np. kuratorium oświaty. Czyżby zatarły się role i zadania.
Przyjechała wręczyć Chomie nagrodę za rozwój Przemyśla?