Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu po raz kolejny, jak czyni to od 2007 roku, zaprasza do włączenia się w kwestę, która będzie prowadzona od 31 października (piątek) do 2 listopada (niedziela) na przemyskich nekropoliach.
– Tradycja kwestowania przed przemyskimi cmentarzami sięga 1978 roku, kiedy to przy Towarzystwie Przyjaciół Przemyśla i Regionu powstała sekcja Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami Przemyskimi, któremu przewodniczył sędzia Antoni Rachwał. Niestety śmierć tego społecznika przerwała tę piękną i pożyteczną akcję i dopiero od 2005 roku rozpoczęło ją organizować Towarzystwo Ulepszania Miasta, a od 2007 roku – w Towarzystwie Przyjaciół Przemyśla i Regionu sekcja Komitet Ochotny Starych Cmentarzy i Miejsc Pamięci Narodowej
– przybliżają historię kwest członkowie TPPiR.
W latach 2007-2025 ich staraniem odnowiono, uporządkowano i wykonano konserwację ponad 108 nagrobków mieszkańców Ziemi Przemyskiej.
– W KWEŚCIE 2025 udział wezmą: prezydenci miasta, posłowie na Sejm RP, radni Rady Miejskiej, artyści i dziennikarze, pracownicy urzędów i instytucji kultury, harcerze, młodzież i nauczyciele przemyskich szkół, stowarzyszenia i fundacje
– zapowiada TPPiR zachęcając do wsparcia tegorocznej zbiórki i dziękując wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i wolontariuszom za pomoc w ratowaniu przemyskich cmentarzy.
Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu prowadzi subkonto, na rzecz remontów grobowców i miejsc pamięci narodowej. Jeśli ktoś ma życzenie wesprzeć ten szczytny cel, może dokonać wpłaty: PKO SA 10 1240 2568 1111 0010 9642 5300. Szczegóły na stronie tppir.przemysl.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze