Ożywienie gospodarcze rejonu Przemyśla i sąsiadujących z nim gmin, pomoc istniejącym zakładom pracy, ale i poszukanie pomysłu na sprowadzenie nowych inwestorów, które w finalnym stadium przedsięwzięcia ma zmniejszyć bezrobocie stoi u źródła podpisanego dzisiaj (30 czerwca br.) porozumienia między przedstawicielami sześciu gmin.
Sygnatariuszami porozumienia są: prezydent Przemyśla Robert Choma, wójt gminy wiejskiej Przemyśl Andrzej Huk, wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski (w jego zastępstwie dokument parafował sekretarz gminy Ryszard Kostelecki).
Wytypowanie potencjalnych terenów inwestycyjnych na terenie poszczególnych gmin, opracowanie wspólnego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, ścisła współpraca z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarby Państwa w celu pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych, podjęcie wspólnych działań dotyczących rozbudowy przez spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne linii wysokiego napięcia Rzeszów – Zamość – to tylko niektóre z planowanych wspólnych celów porozumienia.
– Chcemy pomóc potencjalnym inwestorom, nawiązać współpracę z uczelniami i szkołami ponadgimnazjalnymi w zakresie przygotowania odpowiedniej kadry dla potrzeb inwestorów lokalnych i zewnętrznych czy wreszcie prowadzenie rozmów dwustronnych z dyrektorami zakładów przemysłowych na terenie Przemyśla i gmin oraz dyrektorami szkół, aby stworzyć program promocji najbardziej pożądanych zawodów – powiedział prezydent Przemyśla R. Choma[paywall], który został reprezentantem interesów sygnatariuszy porozumienia.
– Większy może więcej. Nie chcemy ze sobą rywalizować, a współpracować. Tej maksymy chcemy się trzymać. Nasze samorządy to zespół naczyń połączonych, więc jeśli na terenie którejś z gmin powstanie jakiś zakład pracy, to z zatrudnienia mogą i na pewno skorzystają mieszkańcy gmin sąsiednich. Trzeba przynajmniej spróbować, bo siedzenie z założonymi rękami do niczego dobrego nigdy nie doprowadziło – podsumował wójt gminy wiejskiej Przemyśl Andrzej Huk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A wszystko to BULL SHITPrzemysl wymiera. Nikt tu nie zostanie oprócz emerytów i ludzi z układami.
Kilka ładnych lat temu, gdy powstawały pierwsze kierunki techniczne na terenie Przemyskiej PWSW pan Choma mówił dokładnie to samo. Zapytajmy studentów ile z nich znalazło pracę w zawodzie na terenie miasta lub okolic?!
Czy naprawdę za wszystkio co złe (albo i nie) należy winić Pana Chomę? Dlaczego zrobiliście z Pana Prezydenta takiego chłopaka do bicia? bo co? bo nie jest z PO? czy może dlatego, że na kościół nie pluje? Według niektórych nawet "kładkę na Sanie robi dla siebie". Ludzie, opamiętajcie się, żeby kogoś oskarżać, trzeba samemu być w porządku, a ilu z Was nie poszło głosować ? ilu głosowało na półgłówków? a potem tylko narzekać, narzekać i szukać winnego ....
Rychło w czas. Jak zwykle nic z tego nie wyjdzie ponieważ chęci to nie wszystko, umiejętności są potrzebne jak to czy owo należy zrobić. Złączyli się łapkami i się rozeszli..............a niech idą!
Mieszkańcy na kolanach prosili żeby wybudować południową obwodnicę , stok ,kładkę ,bo nie ma bardziej pilnych potrzeb.
Ladny ja sy ładny ale niezaradny !
Ileż jeszcze mamy czekać na te kolejne zmiany zmniejszające bezrobocie. Od lat ta sama śpiewka.
Do ' mk" , poruszałem już około miesiąca temu,kwestię przywłaszczenie przez ciebie nicku , którego ja używam od powstania strony internetowej 'ŻP" / a więc sporo już latek/ .Wymyśl sobie jakiś inny nick , to naprawdę nie jest trudne.
A wszystko to BULL SHITPrzemysl wymiera. Nikt tu nie zostanie oprócz emerytów i ludzi z układami.
Kilka ładnych lat temu, gdy powstawały pierwsze kierunki techniczne na terenie Przemyskiej PWSW pan Choma mówił dokładnie to samo. Zapytajmy studentów ile z nich znalazło pracę w zawodzie na terenie miasta lub okolic?!
chyba że w biedronce