Reklama

Będą nowe miejsca pracy? Władze się zobowiązały

Ożywienie gospodarcze rejonu Przemyśla i sąsiadujących z nim gmin, pomoc istniejącym zakładom pracy, ale i poszukanie pomysłu na sprowadzenie nowych inwestorów, które w finalnym stadium przedsięwzięcia ma zmniejszyć bezrobocie stoi u źródła podpisanego dzisiaj (30 czerwca br.) porozumienia między przedstawicielami sześciu gmin.

Sygnatariuszami porozumienia są: prezydent Przemyśla Robert Choma, wójt gminy wiejskiej Przemyśl Andrzej Huk, wójt gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek, wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski (w jego zastępstwie dokument parafował sekretarz gminy Ryszard Kostelecki).

Wytypowanie potencjalnych terenów inwestycyjnych na terenie poszczególnych gmin, opracowanie wspólnego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, ścisła współpraca z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarby Państwa w celu pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych, podjęcie wspólnych działań dotyczących rozbudowy przez spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne linii wysokiego napięcia Rzeszów – Zamość – to tylko niektóre z planowanych wspólnych celów porozumienia.

Reklama

– Chcemy pomóc potencjalnym inwestorom, nawiązać współpracę z uczelniami i szkołami ponadgimnazjalnymi w zakresie przygotowania odpowiedniej kadry dla potrzeb inwestorów lokalnych i zewnętrznych czy wreszcie prowadzenie rozmów dwustronnych z dyrektorami zakładów przemysłowych na terenie Przemyśla i gmin oraz dyrektorami szkół, aby stworzyć program promocji najbardziej pożądanych zawodów – powiedział prezydent Przemyśla R. Choma[paywall], który został reprezentantem interesów sygnatariuszy porozumienia.

– Większy może więcej. Nie chcemy ze sobą rywalizować, a współpracować. Tej maksymy chcemy się trzymać. Nasze samorządy to zespół naczyń połączonych, więc jeśli na terenie którejś z gmin powstanie jakiś zakład pracy, to z zatrudnienia mogą i na pewno skorzystają mieszkańcy gmin sąsiednich. Trzeba przynajmniej spróbować, bo siedzenie z założonymi rękami do niczego dobrego nigdy nie doprowadziło – podsumował wójt gminy wiejskiej Przemyśl Andrzej Huk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Matt - niezalogowany 2015-06-30 14:18:16

    A wszystko to BULL SHITPrzemysl wymiera. Nikt tu nie zostanie oprócz emerytów i ludzi z układami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-06-30 14:45:18

    Kilka ładnych lat temu, gdy powstawały pierwsze kierunki techniczne na terenie Przemyskiej PWSW pan Choma mówił dokładnie to samo. Zapytajmy studentów ile z nich znalazło pracę w zawodzie na terenie miasta lub okolic?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rym - niezalogowany 2015-06-30 21:09:56

    chyba że w biedronce

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama