Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze pozyskał ponad 110 tys. zł na budowę dwóch obiektów rekreacyjno-sportowych na terenie gminy. 10 grudnia burmistrz Andrzej Żygadło podpisał umowę potwierdzającą przyznanie dofinansowania. Realizacja inwestycji przewidziana jest w nadchodzącym roku.
UMiG w Kańczudze sięgnął po środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kańczudze udało się pozyskać nieco ponad 110 tys. zł na inwestycje, których szacunkowy koszt wynosi 173 255,46 zł. Za te pieniądze UMiG zamierza zagospodarować na strefy aktywności i rekreacji przestrzenie w: Łopuszcze Wielkiej i Sieteszy. W tej pierwszej[paywall] miejscowości powstanie dziewięcioelementowa siłownia zewnętrzna (obejmująca takie urządzenia, jak: orbitrek, biegacz, wioślarz, wyciąg górny, prasa ręczna, wahadło, jeździec, motyl, zestaw street workout). W sąsiedztwie urządzony zostanie też plac zabaw składający się z zestawu zabawowego, linarium, huśtawki tradycyjnej i tzw. bocianiego gniazda, a także karuzeli tarczowej oraz sprężynowców. Oczywiście teren zostanie odpowiednio przygotowany, wyspany piaskiem z wyznaczeniem ścieżek spacerowych za pomocą kamienia ozdobnego. Zamontowana zostanie też tzw. mała infrastruktura, czyli ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. Podobne przedsięwzięcie planowane jest w Sieteszy. Tu powstanie jednak tylko plac zabaw składający się z pięciu elementów (zestaw zabawowy, huśtawka tradycyjna podwójna, karuzela tarczowa, linarium, sprężynowiec), uzupełniony o małą infrastrukturę. Teraz w Kańczudze będą musieli znaleźć wykonawców tych wszystkich robót, choć na razie UMiG nie podał, kiedy to się stanie. Obecnie wiadomo tylko tyle, że opisane powyżej obiekty wykonane zostaną w Łopuszcze i w Sieteszy w roku 2020.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze