Reklama

Będzie 16 nowych kamer w miejskim monitoringu

Kamery monitoringu wizyjnego spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej zostaną włączone do systemu monitoringu miejskiego.

Miejski monitoring jest systematycznie rozbudowywany od niemal 2 lat. W ostatnim czasie kamery zainstalowano w rejonie przejścia dla pieszych w okolicach KRUS-u oraz w rejonie[paywall] przejścia dla pieszych przy ul. Konopnickiej i ks. Ablewicza, a także przy markecie. Teraz wzbogaci się on o 10 dodatkowych kamer rejestrujących teren spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej: bloki 4, 8, 10 i Jagiellońskiej: bloki 2, 4, 6, 14, 18, 20. Docelowo ma być 16 kamer.

Porozumienie w tej sprawie zawarli burmistrz Przeworska Leszek Kisiel z prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Romanem Dudkiem oraz zastępcą prezesa Zbigniewem Zięzio.

– Stworzą one spójny system, który pomoże w identyfikacji sprawców aktów wandalizmu i innych przestępstw. To właśnie dzięki sieci kamer zidentyfikowane zostały sprawczynie ostatniej dewastacji kwietnych słoni. Jestem przekonany, że system monitoringu pozwoli również na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców – podkreśla burmistrz L. Kisiel. Ustalono także plan dalszej współpracy w rozwoju sieci monitoringu – powstanie na osiedlach ul. Krasickiego i Sienkiewicza i także zostanie włączony w zasoby miejskie.


fot.UM Przemyśl
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama