Kamery monitoringu wizyjnego spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej zostaną włączone do systemu monitoringu miejskiego.
Miejski monitoring jest systematycznie rozbudowywany od niemal 2 lat. W ostatnim czasie kamery zainstalowano w rejonie przejścia dla pieszych w okolicach KRUS-u oraz w rejonie[paywall] przejścia dla pieszych przy ul. Konopnickiej i ks. Ablewicza, a także przy markecie. Teraz wzbogaci się on o 10 dodatkowych kamer rejestrujących teren spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Konopnickiej: bloki 4, 8, 10 i Jagiellońskiej: bloki 2, 4, 6, 14, 18, 20. Docelowo ma być 16 kamer.
Porozumienie w tej sprawie zawarli burmistrz Przeworska Leszek Kisiel z prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Romanem Dudkiem oraz zastępcą prezesa Zbigniewem Zięzio.
– Stworzą one spójny system, który pomoże w identyfikacji sprawców aktów wandalizmu i innych przestępstw. To właśnie dzięki sieci kamer zidentyfikowane zostały sprawczynie ostatniej dewastacji kwietnych słoni. Jestem przekonany, że system monitoringu pozwoli również na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców – podkreśla burmistrz L. Kisiel. Ustalono także plan dalszej współpracy w rozwoju sieci monitoringu – powstanie na osiedlach ul. Krasickiego i Sienkiewicza i także zostanie włączony w zasoby miejskie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze