Dobra wiadomość dla rodziców. Ruszyły długo wyczekiwane prace przy przebudowie budynku przedszkola, obejmujące też rozbudowę żłobka w Kańczudze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oficjalne otwarcie powiększonego obiektu nastąpi na przełomie grudnia i stycznia.
Przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót ma sprawić, że w placówce znajdzie się miejsce dla większej liczby dzieci z terenu gminy.
Zgodnie z założeniami ma być utworzonych[paywall] 30 dodatkowych, co dla wielu rodziców z pewnością jest dobrą informacją. Realizacja zadania współfinansowana jest z Programu „Maluch +”.
Kwota, jaką gmina pozyskała na tworzenie miejsc w żłobku to 830 tys. 423 zł, przy czym całkowity koszt inwestycji wynosi 1 mln 843 308,75 zł.
Szerokie plany związane z przebudową zakładają, że na koniec listopada inwestycja będzie gotowa, natomiast na przełomie grudnia i stycznia władze gminy chciałyby oficjalnie przeciąć wstęgę symbolizującą otwarcie placówki w nowej odsłonie.
Spośród 4 oferentów, którzy zgłosili się do przetargu, gmina wybrała tego, który przedstawił najkorzystniejszą. Inwestycję zrealizuje firma El-Per Łukasza Korytki z Woli Węgierskiej, która zaproponowała kwotę 1 mln 843 tys. 308,75 zł.
W momencie otwarcia ofert trafiła się wprawdzie jedna tańsza oferta, ale ostatecznie została ona odrzucona, zaś 2 kolejne przekraczały cenowo kwotę 2 mln zł.
Plany zakładają rozbudowę żłobka od strony północno-wschodniej, obejmującą część sanitarno-szatniową i sale dla dzieci oraz przebudowę budynku miejsko-gminnego przedszkola.
W ramach inwestycji istniejący żłobek i przedszkole mają zyskać aż 4 nowe sale wraz z niezbędnym wyposażeniem (leżaki, łóżeczka, stoły z krzesełkami, funkcjonalne szafki i szafy, przewijaki itp.), zapleczem i tarasami, które mają zostać wyposażone w niezbędne akcesoria zabawowo-wypoczynkowe dla dzieci, sprzyjające atrakcyjnemu spędzaniu czasu.
Placówka zyska też udogodnienia dla niepełnosprawnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Opieka zdalna?!