300 tys. zł przeznaczyli radni, 107 tys. zł doda Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji na generalny, wymagany i obowiązkowy przegląd kolejki linowej górnej stacji wyciągu narciarskiego na Zniesieniu.
Budowa przemyskiego stoku narciarskiego i całej infrastruktury rozpoczęła się w lutym 2005 r., a pierwsze trasy narciarskie zostały oddane do użytku przed sezonem zimowym 2005 – 2006. To trzy sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone trasy narciarskie (nr 1, 2 i 3) o łącznej długości ok. 1200 m i różnicy poziomów 110 m. Całkowita długość tras to 2 km 850 km, a najdłuższa trasa wynosi 1,2 km. Na infrastrukturę towarzyszącą składają się m.in.: dwie kolejki krzesełkowe (KL 1 – dolna, 2-osobowa i KL 2 – górna, 3-osobowa), ośla łączka z wyciągiem orczykowym, całoroczny tor saneczkowy, rowerowa trasa zjazdowa MTB Downhill, szkoła narciarska czy wypożyczalnia i serwis sprzętu.
KL 1 to dolna, 2-osobowa kolejka, dowożąca narciarzy z parkingu dolnego do podnóża stoku o długości 270 m. KL 2 to górna, 3-osobowa kolejka, kursująca wzdłuż tras zjazdowych o długości 740 m. Tzw. przepustowość to 1 tys. 656 osób na godzinę. W br. mija 20 lat od oddania kolejek do użytku. I przyszedł czas na ich generalny przegląd techniczny. A to kosztuje…...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 56% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze