31/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Budowa stoku narciarskiego w Przemyślu rozpoczęła się w 2005 roku, a już przed sezonem 2005-2006 oddano do użytku trasy nr 1, 2 i 3. Trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane, a ich łączna długość to około 1200 m. Infrastruktura obejmuje m.in. dwie kolejki krzesełkowe, oślą łączkę, tor saneczkowy oraz rowerową trasę MTB Downhill. Obecnie przeprowadzany jest generalny przegląd techniczny kolejek, mający zapewnić bezpieczeństwo narciarzom. Prace potrwają ponad miesiąc, a ich koszt wyniesie 300 tys. zł, pochodzące z dodatkowych wpływów do miejskiego budżetu.
Mariusz Godos