Reklama

Będzie kolejny etap rewitalizacji parku. Umowa z wykonawcą podpisana

O tym, że XIX-wieczny zabytkowy park położony przy Pałacu Humnickich w Birczy prawdopodobnie zyska nowy wizerunek informowaliśmy pod koniec minionego roku. Te plany to już pewnik. Birczański samorząd właśnie parafował umowę z wykonawcą inwestycji.

XIX-wieczny zabytkowy park położony przy Pałacu Humnickich przez wiele lat pozostawał zaniedbany, ale tamtejsze władze postawiły sobie za cel nadanie mu nowego oblicza.

W latach ubiegłych rozpoczęto pierwszy etap prac zmierzający do przywrócenia obiektowi jego świetności. Jednak ze względu na ograniczone fundusze nie udało się zrealizować ich w całości. Teraz będzie to możliwe. Drugiego etapu przedsięwzięcia podejmie się wyłoniona w przetargu Firma Usługowo-Handlowa Transportowo-Budowlana Tomasz Biłas z siedzibą w Zawadce. Cały projekt, jak i wszelkie prace podlegały oczywiście uzgodnieniom konserwatorskim. 

Reklama

Park nie tylko wypięknieje, ale też przystosowany zostanie do potrzeb lokalnej społeczności i turystów. Zakres prac obejmie m.in.: wykonanie schodów terenowych i parkowych alejek, budowę altany i pomostu nad stawem, budowę oświetlenia alejek i ul. Parkowej, a także montaż monitoringu wizyjnego. Wzbogacona zostanie też szata zieleni, pojawić się mają nowe nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych. Częścią zadania będzie również dostarczenie sprzętu do utrzymania porządku i czystości w parku.

Całość kosztować ma ponad 2 mln zł. Na szczęście inwestycja zostanie zrealizowana z rządowym dofinansowaniem.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/02/2025 09:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama