O tym, że XIX-wieczny zabytkowy park położony przy Pałacu Humnickich w Birczy prawdopodobnie zyska nowy wizerunek informowaliśmy pod koniec minionego roku. Te plany to już pewnik. Birczański samorząd właśnie parafował umowę z wykonawcą inwestycji.
XIX-wieczny zabytkowy park położony przy Pałacu Humnickich przez wiele lat pozostawał zaniedbany, ale tamtejsze władze postawiły sobie za cel nadanie mu nowego oblicza.
W latach ubiegłych rozpoczęto pierwszy etap prac zmierzający do przywrócenia obiektowi jego świetności. Jednak ze względu na ograniczone fundusze nie udało się zrealizować ich w całości. Teraz będzie to możliwe. Drugiego etapu przedsięwzięcia podejmie się wyłoniona w przetargu Firma Usługowo-Handlowa Transportowo-Budowlana Tomasz Biłas z siedzibą w Zawadce. Cały projekt, jak i wszelkie prace podlegały oczywiście uzgodnieniom konserwatorskim.
Park nie tylko wypięknieje, ale też przystosowany zostanie do potrzeb lokalnej społeczności i turystów. Zakres prac obejmie m.in.: wykonanie schodów terenowych i parkowych alejek, budowę altany i pomostu nad stawem, budowę oświetlenia alejek i ul. Parkowej, a także montaż monitoringu wizyjnego. Wzbogacona zostanie też szata zieleni, pojawić się mają nowe nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych. Częścią zadania będzie również dostarczenie sprzętu do utrzymania porządku i czystości w parku.
Całość kosztować ma ponad 2 mln zł. Na szczęście inwestycja zostanie zrealizowana z rządowym dofinansowaniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze