Reklama

Będzie nowa nawierzchnia na dawnej krajowej czwórce

01/10/2016 15:27

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się remonty na dawnej drodze krajowej E4, które mają potrwać około miesiąca. Ruch na odcinku prac prowadzony jest wahadłowo.

14 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła roboty związane z wymianą nawierzchni bitumicznej na odcinku drogi nr 94, biegnącym przez Przeworsk.

– Poprawa nawierzchni na dawnej drodze E4 jest kolejną inwestycję poprawiającą[paywall] komunikację w obrębie naszego miasta. Mam nadzieję, że wszelkie niedogodności zarówno dla użytkowników drogi, jak i dla mieszkańców zostaną wynagrodzone nową nawierzchnią, znacząco poprawiającą bezpieczeństwo i komfort jazdy – zaznaczył burmistrz Przeworska Leszek Kisiel. Prace przeprowadzane są w wyniku podjętych starań o objęcie remontem drogi nr 94, po zakończeniu realizacji autostrady A4.

Reklama

Zakres robót obejmuje ponadczterokilometrowy odcinek, od stacji paliw Orlen do stacji paliw Lotos. W ramach prac remontowych przewidziane jest frezowanie istniejącej nawierzchni, regulacja kratek ściekowych oraz studni kanalizacyjnych, ułożenie nowych warstw bitumicznych. Roboty wykonuje firma STRABAG sp. z. o. o. Prace będą trwały ok. miesiąca, w zależności od warunków atmosferycznych. Na odcinku prac wprowadzany został ruch wahadłowy.


fot.Barbara Chmura
Prace przy poszerzaniu drogi powiatowej Gorliczyna – Wólka Pełkińska.

Reklama

Gorliczyna – Wólka Pełkińska

Trwa również przebudowa drogi powiatowej Gorliczyna – Wólka Pełkińska. Prace na niej rozpoczęły się 22 sierpnia i są wykonywane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość zadania wynosi 1 mln 529 tys. 791 zł przy dofinansowaniu Skarbu Państwa w wysokości 973 tys. 406 zł i udziale własnym 556 tys. 385 zł, który współfinansują powiat Przeworsk oraz gminy Tryńcza i Przeworsk. Aktualnie trwają prace przy poszerzaniu drogi. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo MOLTER sp. z o.o. Zakończenie robót planowane jest 30 września. 

Prowadzone są również prace przy budowie chodników w Sieteszy o długości 145 m oraz w Jaworniku Polskim o dł. 108 m. To zadanie wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg we współpracy z gminami. Do końca sierpnia wykonano chodniki przy drogach powiatowych w: Żurawiczkach (294 m), Zalesiu (141 m), Siennowie (387 m), Kisielowie (319 m) i Siedleczce (70 m).


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama