Kolejka linowa na stoku narciarskim na Zniesieniu w Przemyślu wymaga natychmiastowego remontu. Podczas ostatniej sesji (24 maja br.) radni przeznaczyli na ten cel 43 tys. zł.
Te pieniądze oczywiście nie wystarczą na całe przedsięwzięcie, bo modernizacja kolei linowej wymaga kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych[paywall]. Wspomniana suma wystarczy na razie na opracowanie opinii technicznej kolei linowej KL-2 wraz z oszacowaniem kosztów remontu. Opinia ta ma zawierać m.in. wyniki kontroli i oceny baterii krążkowych (stopień zużycia rolek, wykładzin gumowych, łożysk czy tulei) z liną napędową, ocenę stanu technicznego krzesełek, elementów konstrukcji stacji napędowej i przewojowej, napędu awaryjnego i rezerwowego. Zakresem oceny objęty zostanie także stan tzw. połączeń śrubowych oraz stan zabezpieczenia antykorozyjnego. – Wykonanie tej opinii jest niezbędne do określenia stanu technicznego kolei, zakresu koniecznych prac oraz ich szacunkowych kosztów. Jeśli będziemy dysponować takim dokumentem, kolejnym etapem będzie przeprowadzenie pełnej modernizacji kolei – uzasadnił prezydent miasta Robert Choma.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A po co remont i wydawanie zawrotnych sum pieniężnych z publicznych składek, gdyż w sumie ten kabłąkowaty złom już dawno powinien był być przerobiony na jakieś bardziej użyteczne rzeczy typu nocniki, kaczki szpitalne tudzież żyletki itp.
A jakie sa coroczne dochody miasta z tej kolejki.
W chwili montazu to juz był złom i tylko patrzec jak dojdzie do tragedi
A po co remont i wydawanie zawrotnych sum pieniężnych z publicznych składek, gdyż w sumie ten kabłąkowaty złom już dawno powinien był być przerobiony na jakieś bardziej użyteczne rzeczy typu nocniki, kaczki szpitalne tudzież żyletki itp.
A jakie sa coroczne dochody miasta z tej kolejki.
W chwili montazu to juz był złom i tylko patrzec jak dojdzie do tragedi