Po raz dziewiąty w miejscu planowanego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Malhowicach odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę.
Zgodnie z tradycją spotkanie odbywa się na pasie granicznym, a organizują je: Starostwo Powiatowe w Przemyślu i Rada Rejonowa w Starym Samborze na Ukrainie. Na ogół wydarzenie odbywa się 5 stycznia, czyli w przeddzień Wigilii w obrządku wschodnim. Wzięli w nim udział polscy parlamentarzyści, samorządowcy przygranicznych terenów z Ukrainy i Polski oraz funkcjonariusze służb mundurowych oraz polscy harcerze i ukraińscy płastuni.
Po wspólnym kolędowaniu i przekazaniu światła[paywall] kapłani: rzymsko- i grekokatolicki oraz prawosławny poświęcili opłatki i prosforę, którymi zebrani podzielili się składając sobie życzenia.
– Oby przyjście Jezusa Chrystusa odnowiło nasze serca. Ukraińcom życzymy tego, aby pokój zagościł w waszych domach, w waszym sercu i w waszym kraju. Życzymy również wytrwałości w dążeniu do demokratycznych przemian, które rozpoczęliście. Oby wzajemna życzliwość przepełniała nas wszystkich a tutaj w rejonach przygranicznych panował pokój, zgoda, współpraca – powiedział starosta przemyski Jan Pączek. W podobnym tonie mówiła Tatiana Terlecka, przewodnicząca Rady Rejonowej w Starym Samborze. Życząc radości płynącej ze świąt, dziękowała za współpracę między samorządami. – Czujemy waszą bratnią rękę do pomocy – powiedziała.
Tego samego dnia Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło polsko-ukraińską granicę na przejściu w Korczowej. Tam stronę polską reprezentowali m.in.: starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i lubaczowski Józef Michalik. Ze strony ukraińskiej przyjęli ich reprezentanci Jaworowa – miasta i regionu partnerskiego dla obydwu powiatów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zabijanie zwierząt jest główną przyczyną ludzkich nieszczęść, dziełem Szatana pośród ludzi. Dopóki będzie istniał okrutny biznes i proceder karmienia ludzi zwłokamai innych istot nie będzie szczęścia i pokoju !!! YOUTUBE.COM - HORROR Z ŻYCIA WZIĘTY TRAKTOWANIE ZWIERZĄT PS.Uwaga !!! Mega drastyczny materiał filmowy !!!
Zabijanie zwierząt jest główną przyczyną ludzkich nieszczęść, dziełem Szatana pośród ludzi. Dopóki będzie istniał okrutny biznes i proceder karmienia ludzi zwłokamai innych istot nie będzie szczęścia i pokoju !!! YOUTUBE.COM - HORROR Z ŻYCIA WZIĘTY TRAKTOWANIE ZWIERZĄT PS.Uwaga !!! Mega drastyczny materiał filmowy !!!