Wzgórze Zamkowe w Przemyślu było miejscem imprezy informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo... w drodze do szkoły”, której głównym założeniem było propagowanie właściwego zachowania dzieci w drodze do szkoły, w trakcie zajęć oraz podczas powrotu do domu. Impreza została zorganizowana z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.
Przemyśl nie był jedynym miejscem, gdzie odbyła się taka impreza. Inicjatywa działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży została zainaugurowana na początku września br. przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, wspólnie z przedstawicielami podległych mu służb. – Nawiązuje do poprzednich kampanii ministerstwa, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży – powiedziała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Waksmundzka-Szarek[paywall].
Na terenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu rej wodzili policjanci, na czele z byłym komendantem miejskim KMP w Przemyślu, a obecnie komendantem wojewódzkim policji Krzysztofem Pobutą. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z policjantami z przemyskiej komendy miejskiej rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Wszyscy otrzymali materiały dydaktyczne i odblaski. Dzieci rozwiązywały testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a rodzice w tym czasie sprawdzali w symulatorze , z jak czuje się kierowca w momencie dachowania pojazdu. Chętni mogli obejrzeć pokazy sprzętu i wyposażenia straży granicznej, policji, wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Krajowej Administracji Skarbowej, a także stoiska promocyjne i punkty wystawowe inspekcji i służb mundurowych. Najmłodsi brali udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Zwieńczeniem całego zdarzenia był spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska w Rzeszowie „Gra”. Wielką atrakcją był pokaz koni służbowych, które zaprezentowali funkcjonariusze z Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Akcji towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz polskiej szkoły w Mościskach, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze