Reklama

Bezpieczni w drodze do szkoły [ZDJĘCIA]

Wzgórze Zamkowe w Przemyślu było miejscem imprezy informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo... w drodze do szkoły”, której głównym założeniem było propagowanie właściwego zachowania dzieci w drodze do szkoły, w trakcie zajęć oraz podczas powrotu do domu. Impreza została zorganizowana z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.

Przemyśl nie był jedynym miejscem, gdzie odbyła się taka impreza. Inicjatywa działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży została zainaugurowana na początku września br. przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, wspólnie z przedstawicielami podległych mu służb. – Nawiązuje do poprzednich kampanii ministerstwa, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży – powiedziała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Waksmundzka-Szarek[paywall].

Na terenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu rej wodzili policjanci, na czele z byłym komendantem miejskim KMP w Przemyślu, a obecnie komendantem wojewódzkim policji Krzysztofem Pobutą. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z policjantami z przemyskiej komendy miejskiej rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Wszyscy otrzymali materiały dydaktyczne i odblaski. Dzieci rozwiązywały testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a rodzice w tym czasie sprawdzali w symulatorze , z jak czuje się kierowca  w momencie dachowania pojazdu. Chętni mogli obejrzeć pokazy sprzętu i wyposażenia straży granicznej, policji, wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Krajowej Administracji Skarbowej, a także stoiska promocyjne i punkty wystawowe inspekcji i służb mundurowych. Najmłodsi brali udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Zwieńczeniem całego zdarzenia był spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska w Rzeszowie „Gra”. Wielką atrakcją był pokaz koni służbowych, które zaprezentowali funkcjonariusze z Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Akcji towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz polskiej szkoły w Mościskach, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama