– Był taki okres, kiedy firma odbierająca odpady komunalne podrzucała na ogródek darmowe worki na śmieci. Od kilku miesięcy już tego nie robi. Nikt nie jest w stanie nam odpowiedzieć dlaczego – skarży się jedna z mieszkanek ulicy Kochanowskiego w Przemyślu.
Podobną zagadkę mają pozostali mieszkańcy tej ponadkilometrowej ulicy na Zasaniu, ale również okolicznych ulic, by wspomnieć o Hożej, Żwirki i Wigury czy Zawiszy. – Zdeklarowałam się na segregację odpadów, płacąc za to więcej. Kiedy to zrobiłam, usłyszałam w urzędzie miejskim, że worki do segregacji będziemy dostawać za darmo. I tak rzeczywiście było, kiedy śmieci odbierała od nas jedna z firm. Gdy odbiorca się zmienił, przestano nam te worki podrzucać. Trochę nas oszukali – twierdzi cytowana już mieszkanka ulicy Kochanowskiego[paywall]. – Wszyscy dookoła narzekają. Teraz musimy kupować je po pięć złotych. Gdyby teraz przeliczyć koszty, to nie opłaca mi się segregować, tylko wszystko wrzucać do jednego worka – dodała.
Rzeczywiście, przez pewien czas worki na segregowanie odpadów komunalnych rozdawane były za darmo. Była to promocja nowej ustawy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Trwała jednak do czasu. Miasto zmieniło zasady nową uchwałą. – Do 30 czerwca 2013 roku rzeczywiście worki były rozdawane bezpłatnie. Potem się to zmieniło. Worki do segregacji można zakupić po niskiej cenie w naszych punktach, między innymi na stacji paliw przy ulicy Wilsona czy w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na tej samej ulicy. Nie jest prawdą, że kupując worki, zapłacimy więcej niż nie segregując śmieci. Zapłacimy mniej – poinformowała Elżbieta Zapotocka z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.za segregację odpadów płaci się mniej, nie wiecej
Jedna z firm??? A cóż to za tajemnica, czemu nie podajecie nazwy, dlaczego zatajacie przed czytelnikami ten istotny fakt. W czyim tak naprawdę interesie działacie szanowni Redaktorzy? A więc Transformers czy PGK?
za segregację odpadów płaci się mniej, nie wiecej
Jedna z firm??? A cóż to za tajemnica, czemu nie podajecie nazwy, dlaczego zatajacie przed czytelnikami ten istotny fakt. W czyim tak naprawdę interesie działacie szanowni Redaktorzy? A więc Transformers czy PGK?