Reklama

Bezpłatne worki na odpady? Kiedyś tak, teraz już nie...

– Był taki okres, kiedy firma odbierająca odpady komunalne podrzucała na ogródek darmowe worki na śmieci. Od kilku miesięcy już tego nie robi. Nikt nie jest w stanie nam odpowiedzieć dlaczego – skarży się jedna z mieszkanek ulicy Kochanowskiego w Przemyślu.

Podobną zagadkę mają pozostali mieszkańcy tej ponadkilometrowej ulicy na Zasaniu, ale również okolicznych ulic, by wspomnieć o Hożej, Żwirki i Wigury czy Zawiszy. – Zdeklarowałam się na segregację odpadów, płacąc za to więcej. Kiedy to zrobiłam, usłyszałam w urzędzie miejskim, że worki do segregacji będziemy dostawać za darmo. I tak rzeczywiście było, kiedy śmieci odbierała od nas jedna z firm. Gdy odbiorca się zmienił, przestano nam te worki podrzucać. Trochę nas oszukali – twierdzi cytowana już mieszkanka ulicy Kochanowskiego[paywall]. – Wszyscy dookoła narzekają. Teraz musimy kupować je po pięć złotych. Gdyby teraz przeliczyć koszty, to nie opłaca mi się segregować, tylko wszystko wrzucać do jednego worka – dodała.

Radni zmienili uchwałę

Rzeczywiście, przez pewien czas worki na segregowanie odpadów komunalnych rozdawane były za darmo. Była to promocja nowej ustawy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Trwała jednak do czasu. Miasto zmieniło zasady nową uchwałą. – Do 30 czerwca 2013 roku rzeczywiście worki były rozdawane bezpłatnie. Potem się to zmieniło. Worki do segregacji można zakupić po niskiej cenie w naszych punktach, między innymi na stacji paliw przy ulicy Wilsona czy w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na tej samej ulicy. Nie jest prawdą, że kupując worki, zapłacimy więcej niż nie segregując śmieci. Zapłacimy mniej – poinformowała Elżbieta Zapotocka z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Przemyślu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2016-04-10 19:48:11

    za segregację odpadów płaci się mniej, nie wiecej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    co to za tajemnica - niezalogowany 2016-04-11 13:19:35

    Jedna z firm??? A cóż to za tajemnica, czemu nie podajecie nazwy, dlaczego zatajacie przed czytelnikami ten istotny fakt. W czyim tak naprawdę interesie działacie szanowni Redaktorzy? A więc Transformers czy PGK?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości