Reklama

Biało-czerwone święto [zdjęcia]

05/05/2015 10:00

Najmłodsi mieszkańcy Jarosławia przyspieszyli nieco majówkę. Przedstawienia z okazji Święta Flagi zorganizowali pod okiem pedagogów już 30 kwietnia.

– Mamy dzisiaj bardzo ważne święto, dzieci z najmłodszych klas przygotowały przedstawienie. Były wierszyki i piosenki. Wszyscy uczniowie ubrani są na biało-czerwono i mają przypięte kotyliony albo chorągiewki – komentowała na gorąco nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu Ewa Jastrzębska. 

W tyle nie pozostały też maluchy z Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu. Dzieci własnoręcznie wykonały flagi. Wychowawczynie bardzo dobrze przygotowały je do tego dnia, wszystkie bez zająknięcia odśpiewały hymn narodowy i wyrecytowały wierszyki.

Reklama

Święto Flagi jest doskonałym pretekstem do przybliżenia dzieciom znaczenia symboli narodowych, zainteresowania ich wydarzeniami ogólnopaństwowymi. To także czas na rozmowę z najmłodszymi na temat historii Polski. Widząc, z jakim zaangażowaniem maluchy podeszły do tego wydarzenia, nauczyciele mogą pogratulować sobie sukcesu. Ukoronowaniem Święta Flagi w Przedszkolu nr 9 był przemarsz dzieci wymachujących  flagami, który miał dać dorosłym przykład, jak powinno się świętować.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości