Prawie 400 osób wzięło udział w Przemyślu w VI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.
Na zawodników czekały zaśnieżone trasy na dwóch dystansach: o długości 1963 m, który jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek oraz 6 km. Start i meta obu znajdowała się na Zamku Kazimierzowskim, a biegano wokół wzgórza zamkowego.
Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z wizerunkiem jednego z „żołnierzy niezłomnych”.
W Przemyślu bieg zorganizował Przemyski Klub Biegacza dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki "Zamek".
Organizatorem ogólnopolskim jest Fundacja Wolność i Demokracja. Ich celem było osiągnięcie w całym kraju liczby 70 000 uczestników w 280 miastach w Polsce i za zagranicą. W minionym roku w imprezie wzięło udział 60 000 biegaczy z 281 miast z całej Polski oraz Nowego Yorku, Chicago, Londynu, Wilna, Herdorf-Dermbach czy Ingleburn.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mamy nowych bohaterów o których już uczy się młodzież.Najwyższy czas na pomniki dla "Wacława" "Wołyniaka" oraz Kisiela,którzy uczyli "patriotyzmu" w naszej okolicy.Do dzisiaj ich pamiętają okoliczne wioski i groby na cmentarzach.
4 marca we Lwowie odbył się banderowski marsz pod hasłemLwów nie dla polskich panów .https://www.youtube.com/watch?v=02uzpMKJlZA&t=7s
Tak My jak też Ukraińcy mają podobnych"bohaterów" godnych do naśladowania.
"Organizatorem ogólnopolskim jest Fundacja Wolność i Demokracja. Ich celem było osiągnięcie w całym kraju liczby 70 000 uczestników w 280 miastach w Polsce i za zagranicą. " JAK PODAŁA TV , BIEG ZORGANIZOWANO W 360 MIASTACH / w tym roku /
Mamy nowych bohaterów o których już uczy się młodzież.Najwyższy czas na pomniki dla "Wacława" "Wołyniaka" oraz Kisiela,którzy uczyli "patriotyzmu" w naszej okolicy.Do dzisiaj ich pamiętają okoliczne wioski i groby na cmentarzach.
4 marca we Lwowie odbył się banderowski marsz pod hasłemLwów nie dla polskich panów .https://www.youtube.com/watch?v=02uzpMKJlZA&t=7s
Tak My jak też Ukraińcy mają podobnych"bohaterów" godnych do naśladowania.