Reklama

Bieg Tropem Wilczym w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

07/03/2018 12:00

Już po raz czwarty Jarosław włączył się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zorganizowanym z tej okazji niedzielnym Biegu Tropem Wilczym uczestniczyło ponad 400 osób, które mimo mroźnej aury postanowiły wyjść z domu, by swoją obecnością podkreślić przesłanie święta.

Wiek biegaczy mieścił się w przedziale  od 2 do 77 lat. Jedna z uczestniczek, pani Emilia, wyznała dumnie: – Mimo swojego wieku postanowiłam pobiec i  uczcić pamięć żołnierzy. 

Na mecie z medalami czekali burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji żołnierzy wyklętych w klasztorze oo. Dominikanów. Następnie przedstawiciele instytucji państwowych, organizacji, stowarzyszeń, politycy oraz gość honorowy Wojciech Koba, syn jarosławskiego bohatera, żołnierza wyklętego majora Władysława Koby, złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944 – 1956 przy ul. Sienkiewicza 4 oraz pod pomnikiem majora Władysława Koby.

Reklama

Pierwszy uczestnik przybiegł na metę już po 20 minutach. Na wszystkich na Rynku czekał jak co roku tradycyjny piknik wojskowy wraz z pokazem sprzętu wojskowego. W tym roku spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników wylosowano dodatkowo osoby, które otrzymały drobne upominki, w tym koszulki z wizerunkiem majora Władysława Koby.


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama